Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell minél finomabban...

Hogyan kell minél finomabban nyomni a gázpedált? (TANULÓ VEZETŐ! )

Figyelt kérdés
Lábujjpárnával kell a gázt nyomni és hol kell a jobb lábam sarkát kitámasztani? A fék és a gáz között félúton, vagy a fékpedál/gázpedál előtt? Sokszor úgy érzem, hogy amikor elindulni akartam a kocsival, hirtelen, lépcsősen tudom csak nyomom le és a kuplung lassú kiengedése mellett lefulladt meg rángatott az autó. Úgy érzem azok közé tartozok, akik a pedálhasználatot nehezen tanulják meg. Mi ennek a jó technikája? Függ-e az autó típusától? (az oktatóé dízeles Opel Meriva, a szüleimé benzines-gázos Opel Astra)
2011. máj. 18. 22:09
1 2
 1/13 sekri ***** válasza:
Hello!! én is kezdő tanuló vagyok !!! az én okatómnak is dízel volt és opelunk van nekióünk is benzines!!!! de még a kuplungung se olyan mitn a tanulóiban 3x fulladt le nekem utánna ráéreztem!!! semmi gond nem lesz levezettem kb 200 km-ert és rá áll a lábad semmi baj nem lesz vele!!már egyedül is elmernek a szüleim engedni!!!! a gázt pedig még rendes kezdő vagy addig tartsd a lábad(sarkad ) a levegőben!!! és könyebb lesz ráérezni utánna lerakhatod a sarkad!!!
2011. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pont hogy nem finoman kéne lenyomni, hanem rendesen, és akkor máris nem fullad le a kocsi. Amúgy meg az a lényeg, hogy kényelmes legyen.
2011. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy finoman szabályozni, hogy kisebb gáz - nagyobb gáz miután már elindultam.
2011. máj. 18. 22:31
 4/13 sekri ***** válasza:
100%
a dízelek új autóknak a kuplungja máshogy harap máshogy indul el mint mondjuk egy régi 1200 es ladának!!! a lényeg adj neki gázt rendesen 2000 körül pörögjön a motorneki és nem lesz baj elindul ha szépen csúsztatod!!! utánna alapjáraton is eltudod majd indítani :) szólj ha kell segítség!:)
2011. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja. Pörgesd 1500-2000 köré (hallatszik a hangjából) aztán finoman engedd fel a kuplungot.
2011. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont nem ajánlom, hogy bőgesd a motort és ugorj le a kuplungról, mert gondolom nem egy Carrera Gt-n tanulsz, aminek kerámia kuplungtárcsája van.

Én úgy szoktam ha átülök olyan kocsiba, amit nem vezettem még, hogy finoman, lassan felengedem a kuplungot, amíg érzem a rezgésből, hogy éppen elkezdett "fogni" és akkor gázt adok és közben teljesen felengedem a a kuplungot. Egykori oktatóm úgy magyarázta, hogy mint a mérleghinta, ahogy az egyik le, a másik fel.

2011. máj. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Idáig egyikőtök sem az eredeti kérdésre válaszolt: Hogyan tudom finoman és nem "lépcsősen" szabályozni a gázpedált, ha kell nagyon pici gázt, ha kell nagyobb gázt adni úgy, hogy ne ugráljon az autó? Hova kell a sarkamat letámasztani? A gázpedál, vagy a fékpedál elé, vagy a kettő közé félúton?
2011. máj. 19. 09:23
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Ezt magyarázzuk neked, hogy piszkosul nem azon múlik hol van a lábad, hanem, hogy hogy nyomod a pedált. És nem azért nyomod rosszul, mert rossz helyen van a lábad, hanem mert rosszul nyomod. Egyébként logikus módon a gázpedál elé, bár erre elvileg magától is rájön az ember.
2011. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
de kérdező, igazad van:) én személy szerint a gázpedál és a fékpedál között támasztom meg a sarkam, úgy, hogy a térdem a műszerfal középkonzolját támasztja. A nagylábujjad legyen a pedálon, de bokából mozgasd a lábfejed. Próbáld ki mezítláb is, én imádok mezítláb vezetni, mert jobban érzem a kocsi rezdüléseit.
2011. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sekri ***** válasza:
utolsónak! nem vagy semmi érezzem a rezzenéseit XD :D
2011. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!