Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha segédmotorkerékpárral...

Mokkacsino kérdése:

Ha segédmotorkerékpárral elhagyom a települést köteles vagyok e a (két település között létrehozott) kerékpárúton menni, vagy mehetek az úttesten is?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen mehetsz az úttesten!
2011. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mehetsz az úttesten!
2011. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles a kerékpárúton menni, de ha nem tudod tartani a max. sebességet, vagy legalább azt megközelíteni (90 km/h, vagy amit tábla enged), akkor célszerűbb a kerékpárútat használni. Én sem szeretem mikor a biciklisek az úttesten kerékpározgatnak, mikor ott van a kiépíett kerékpárút. Ha a smk.-d csak olyan 40-50 km/h-t tud akkor szerintem a félreértések és anyázások elkerülése végett válaszdd te is a kerékpárutat.
2011. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De az úton mehetsz 40el, biciklis úton meg 25el!
2011. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Pont azért kérdeztem, mert a kerékpárúton vagy 20 vagy 25 km/h val lehet menni. És azért az smk 50 60 között képes robogni.

De tényleg köszönöm mindenkinek a segítséget.

2011. máj. 17. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!