Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin van, szikra van,...

Benzin van, szikra van, kompresszió van, nincs beragadva a dugattyú, de nem indul. Mit nézzek még meg?

Figyelt kérdés
Ha a gyűrű el van törva, akkor lehetséges, hogy meg tudom forgatni a főtengelyt?
2011. máj. 11. 07:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Kétütemű vízhűtéses motorról van szó.
2011. máj. 11. 07:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Benzin van: nem mindegy, hogy megfelelő mennyiségű-e illetve a vele együtt bejutó levegő mennyisége sem mellékes (eltömődött levegőszűrő, fals levegő pl a karburátor után...

Szikra van: alapfeltétel, hogy legyen, de nem mindegy, hogy mikor, esetleg ellenőrizd a gyújtást is.

Kompresszió van: ha elég jó a kompresszió akkor kicsi a valószínűsége, hogy törött valamelyik gyűrű (szerintem törött gyűrű esetén sérülne a hengerfal és ezáltal, folyamatosan csökkenne a kompresszió...


Amióta legutoljára ment a motor mi lett változtatva illetve milyen tünetekkel állt le?

2011. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Még a légszűrőt nem néztem, nem is jutott eszembe. Kösz a tippet.


Ezekkel a tünetekkel állt le:

Nem a végsebességével, de ahhoz közeli tempóval mentem. Egyszer csak elkezdett fogyni az erő, lassult, majd végül megállt.

2011. máj. 12. 00:06
 4/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen fura hangot nem adott ki, nem melegedett túl. Esetleg ahhoz tudnám hasonlítani, amikor kifogy a benzin. Csak ezesetben az van benne.
2011. máj. 12. 00:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Tolva sem indul be?
2011. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amikor leállt, akkor próbáltam, de nem indult. Azóta nem próbálkoztam vele. Azon mérlegelek 1-2 napja, hogy valahogy kiszedem a motrot, és megnézem belülről, hátha valami kiderül. Kicsit félek tőle, mivel nem sok tapasztalatom van a szerelésben. Alap dolgokat tudom, és már multkor rászántam magam, hogy szétszedem, de elvette a kedvem, hogy ránéztem a vízhűtőre, meg ott az elektronika, stb.

Még megbróbálom betolni. Kösz a segítséget.

Üdv!

2011. máj. 13. 17:39
 7/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam betolni, és elindult. Először úgy tűnt, hogy nem fog sikerülni, aztán 2-3 perc tologatás után elindult. Egyenlőre csak úgy használom, ahogy bejáratni kell, aztán majd 50-100km után már rendesen fogom.

Kösz mégegyszer a jó tippet!

Üdv!

2011. máj. 15. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!