Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék elkezdeni motorozni...

Szeretnék elkezdeni motorozni egy 50 köbcentis motoron, milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Nincs pénzem (max 120 ezer...), de van egy B kategóriás jogosítványom. Nem akarom úgy letenni a vizsgát motorra, hogy nem lesz járgányom, szóval inkább elkezdeném egy kisebben kergetni a libákat. Sokat nem lennék itthon, (jövőre megyek egyetemre ha minden igaz), szóval inkább öröm-motorozni kéne. Milyen (ha lehet váltós) gépen kezdjek el tanulni, ami belefér ~120E Ft-os keretbe és nem rohad le 300 km-ként? (Simsont semmiképpen sem szeretnék)
2011. máj. 10. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát váltós és ami tlnyleg öröm az szerintem valami kisebb enduro lenne, de azokkal azért van macera, szerelgetés, ebben az árkategóriában talán Yamaha Dt-t ajánlanám.
2011. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
120E-ből nem fogsz "örömmotorozni"
2011. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
imison s51 , de ha nem akarod állandóan szerelgetni akk fú hát valami régebbi endúrót :D
2011. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de nyugodtan lehet még írogatni.
2011. máj. 10. 14:56
 5/11 anonim ***** válasza:
hasznaltauto.hu -n rámész a motorok fülre és 49-50 köbcentire szűkítesz. Ami tetszik azt nagyítod. Manuális váltós motorral jobban meg tudsz tanulni motorozni, igazából én személy szerint utálom az automata robogókat már csak azért is, mert nem érzem magam biztonságban úgy, hogy nem szorítom a motort combbal. Egy jól kifogott Simson például nem rossz, ennyiért talán sikerül is találnod. Jó lenne ha magaddal vinnél valakit a nézelődéskor, aki ért a motorokhoz, de legalábbis régebb óta van motorja - tudni fogja mire kell figyelni.
2011. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Simsont semmiféle képen ne vegyél... ha véletlenül lerobbansz vele a semmi közepén és nem tudod megszerelni... én helyedbe nem 50 köbcentis mocival kezdeném;) vegyél egy cr85-öt powerosat ;) na azzal megtanulhatsz motorozni..
2011. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A simsont én se ajánlom.

Az a gond hogy 50es endurot nem nagyon kapsz 120ért. Ha kapsz is akkor sok szívás lesz vele.

Kezdj robogóval.

2011. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

cr 80at is csak retek fajtát kapsz ennyiért


15.05 meg aki ennyiért simsont vesz az komplett hülye

2011. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ahogy az egyik válaszoló írta, hasznaltauto.hu-n keresgéltem az adott ártartományban, és (szerintem) tűrhető jószágokat találtam, a lakásomtól jó messze... (pl: alig használt Derbi Senda). Nem vagyok ellene a robogónak sem, ha más nincs, de megtanulni szerintem váltóson lenne jó. Lehet inkább gyűjtök még egy kicsit, vagy beszervezem apámat/öcsémet, habár közös lónak túrós a háta. Simsont pedig nem szeretnék, akkor inkább megyek busszal.
2011. máj. 10. 16:50
 10/11 anonim ***** válasza:

kepesmotor.hu -ezt is nézheted


Kis szerencsével kifoghatsz ebben az árban Yamaha DT-t (nekem ez van, 80ccm). Derbi Sendat nyugodtan vehetsz. Derbinek van egy motorja, ami 80-100e között mozog és hibátlan kis gép: Derbi Fenix

2011. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!