Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorokon a dekompresszor...

A motorokon a dekompresszor milyen elven működik? Tulajdonképpen mit csinál? Mért könnyebb lenyomni a berúgókart, ha be van húzva a dekompresszor? Kipufogó szelepet nyitja ki, és elengedi a kompressziót?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
pontosan.És egéseszen addig nyitva van amig be nem indul utána a nyomás csukja be
2011. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor valahogy úgy működik , mint a power szelep???
2011. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Utolsónak: Power szelep csak 2T motorban van, dekompresszor meg csak 4T motorokon...szóval kétlem hogy egy elven működne:)

2011. máj. 7. 18:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem powerszelep. A dekompresszor feltámasztja a kipufogószelepet (vagy kinyit egy plusz szelepet), ezen keresztül elszökik a levegő egy része a hengerből, kisebb a kompresszió, könnyebb lenyomni a berúgókart, mert nem kell annyi levegőt sűríteni.

A powerszelep ezzel szemben semmit nem enged el sehová: a kétütemű motor - egyébként résvezérelt - kipufogójának keresztmetszetét növeli meg. A dugattyú nyitja, ahogy nyitja, de a powerszelep alacsony fordulaton kis keresztmetszeten hagyja kifelé csörtetni a kipufogógázt, hogy meglegyen a kellő fojtás, ne húzzon át a keverék dolgavégezetlenül. Nagy fordulaton meg nagy keresztmetszetet hagy szabadon, hogy minden kipufogógáz kiférjen.

2011. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem Verhovinám van. Azon úgy működik hogy van egy szinte ugyan olyan furat a hengerfejen mint a gyertyának csak ebbe a dekompresszor van becsavarva. A ha meghúzom a bowdent akkor kinyit a dekompresszor szelep-e és elmegy a kompresszioó agyis magyarul nem lesz benne nyomás. Így sokkal könnyebb a pedállal felpörgetni. miután így felpörgettem elengedem a bowdent, a szelep zár, lesz kompresszió és a kis Verhovina már pöfög is. 4t motoroknál meg úgy tudom hogy a kipufogó szelepet hagyja nyitva bár ebben nem vagyok biztos.
2011. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem csak 4 ütemű motoron van hanem 2 üteműn is. Pl.: Riga/Verhovina
2011. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elnézést, én úgy tudtam hogy csak 4T motorokon van dekompresszor, mivel kipufogó szelep 2T motorba nem nagyon van...Nem tudtam hogy úgy hívják a 2T-nél is...:)

2011. máj. 8. 12:27
 8/10 anonim ***** válasza:
2 üteműnél úgy működik hogy egy kis szelep van becsavarva a hengerfejbe. De ennek a szelepnek semmi köze nincs a működéséhez. Nálam most pont rosz, kifúj zárt állapotban is. Most egy m10-es csavarral van ledugózva. Tehát ha nincs benne akkor sincs baj csak így nehezebb indítani. Érted? [link] Hogy lássál is ilyet itt egy link. Alulról az 5. képen ott van.
2011. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A régi 1920-as Indian choppereknek a tank oldalán egy karral volt rögzítve a dekompresszor szelep.

És az manuális volt. Bezártad indult, kinyitottad a elmegy a kompresszió és megáll a motor.

2013. dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Simsonomon is van dekompresszor, de én azzal állítom le a mocit. Jár a motor alapjáraton, megnyomom a kormány bal oldalán lévő gombot, és le is állt. De ez nem nyit semmilyen szelepet, ha jól tudom, akkor a szikrát ,,folytja" el.
2017. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!