Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell itt motorolajat...

Hogyan kell itt motorolajat cserélni?

Figyelt kérdés
Piaggio Liberty 50ccm-ről van szó. SZeretném cserélni az olajat de nemtom hol kell ^^
2011. máj. 4. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én se tudom,de nem is kell nekünk ehhez érteni,azért vannak a szakemberek. Meg tudod,amennyi rutinod lehet neked is a motorszerelésben,hát jobb is lenne ha nem te cserélnéd ki azt az olajat,mert még elcseszel valamit.
2011. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem kétütemű motor véletlenül? Mert ha igen, akkor itt nincs motorolaj. A motor kenéséhez szükséges olajat egy külön tartályból keveri magának a motor, a benzinhez (ha külön olajozású). Ezt pótolni kell időnként.

Hajtómű olajat tudsz benne cserél(tet)ni, de motorolajat nem.

2011. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kiszedtem a tartályt!:) Nem nagy vasziszdasz
2011. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A motor 4T
2011. máj. 5. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Az olaj leeresztőnek mindenféleképp az alján kell lennie!! Hisz lefele folyik az olaj. Indítsd be , járasd 5 percet , hogy hígabb legyen az olaj és feloldja az olajsarat , koszt. Tekerd ki ( indítás előtt lazítsd meg a teknő alján a csavart , hogy ne meleg motor mellett erőlködj.)Teszel alá valamit. beleengeded. Csavar visszatesz. Olajszűrőt kimosni vagy cserélni! Mivel 4T. Olajjal felönt. nívópálcán a MIN és MAX közé engeded az olajat. 30-40 km után ellenőrizd az olajszintet!
2011. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!