Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme érteni a motorokho...

Van értelme érteni a motorokhoz, autókhoz?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hány ezer, millió ember vezet nap mint nap autót, motort.

És nem sok ért a motorokhoz, autókhoz, hogy hogy működik, mitől romlik el, ha történik valami, mire vezethet a hiba.

Szóval az a kérdésem, hogy van értelme hogy megtanulok sok mindent, hogy ha vezetek, és valami gáz van, akkor úgysem tudom megszerelni majd a Hortobágy közepén nem?


2011. ápr. 27. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,én nő vagyok,és értek a kocsikhoz,de csak azért mert unalmamban mindig tanultam valamit rajtuk...

Hát ha olyan a hiba hogy emelés nélkül javítható,vagy búg a a motor és megtudod mondani mi a hiba,akkor tudod hogy mire számíts az autószerelőnél,ha te nem tudod megcsinálni...

2011. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nincs értelme érteni hozzá. Ha nincs műhelyed, nem tudsz megélni az autószerelésből, akkor semmi haszna annak, hogy értesz hozzájuk. De tudod, ez a hobbik lényege: semmi gyakorlati haszna nincs, de korlátlan mennyiségű pénzt és energiát tudsz beleölni. Ha így nézed, akkor semmi baj vele, de ha tényleg a gyakorlati hasznot keresed, nem fogod megtalálni.
2011. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

megszerelni nyilván nem tudod, főleg a mostani új kocsikat amikről a szervízben is csak szgépes diagnosztika után nyilatkoznak többnyire.


de alapvetően jó érzés tudni, mitől működik a technika, mi van alattad, úgy kb. van akit persze nem érdekel, mert az autó számára "kormány, váltó, és varázslat".

2011. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Persze, hogy van. Nem kell minden hülyeséggel majd a szervízbe rohangálnod
2011. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek...

Legutóbb megúsztam 6000 Ft szerelési díjat azzal, hogy saját magam cseréltem lengőkart...

2011. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van.
2011. jún. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha valmit konyítasz hozzá, akkor nehezebben vernek át a szervizekben. Egyébként attól is függ, h milyen autód van.
2011. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A minimum az lehet, hogy merjek-e vele továbbmenni az első szervizig, vagy hívjak trélert.
2011. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Régen több értelme volt érteni, mert egy Ladát az út szélén is lehetett javítani, ha volt emelőd.

Persze most is jó, ha ért hozzá az ember, csak apróbb javításokat tud elvégezni.

2011. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom van, de ez érzék kérdése is.

A motorok egyre elvarázsoltabbak, de "begyűjtöttem" diagnosztikai kódolvasót (4600) és a mobiltelefonommal kiolvasom (ha kell törlöm) és már úgy megyek a szervízbe, hogy tudom mi baja.

Lehet szerelni is. Mit?

Olajcsere, szűrőcsere, fékbetét csere, kipufogó csere, (2 évente) fékolajcsere, fagyálló csere. De ez már felelősség, tudnod kell mit csinálsz.

Ezekhez még nem kell spéci szerszámkészlet.

Még gömbfejcsere is belefér...

2012. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!