Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb? Ti melyiket...

Melyik a jobb? Ti melyiket vennétek?

Figyelt kérdés
Opel Astra caravan,vagy Skoda Fabia combi?Családi autóra lenne szükségünk. Én egy 1.4 motorú autóra gondoltam,ami nem fogyaszt sokat.
2009. márc. 5. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Én az Opelt venném meg .Nekünk 1.4 kombi f astra van és 6.5 literes a fogyasztása.A Skoda sem rossz mert már szinte Volkswagen de csak a leányvállalata az Opel az külön cég.A régebbi Opelek fejeltebbek voltak mint a Skodák.Ha Opelt vesztek fontos hogy menyire rozsdás mert típus betegség.Ha megvesztek egy szépet érdemes lekeni az alvázat ilyen alvázvédő szerrel meg a sárvédő ívhez műanyag doblemezt berakni.

17/f

2009. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a Skoda is jó.

Mennyi időre veszitek? Mert fontos az is, hogy csak 4-5 évre, vagy "örökre" szeretnétek.


Szerintem a Skoda az ilyen újabb típusú autó, viszont az Opel talán masszívabb. De talán kicsit régebbi.

Mármint az alkatrészekre meg felhasznált anyagokra gondolok, nem arra, hogy mikor jött le a szalagról!


Szerintem azt vegyétek, ha már nem tudtok dönteni a funkciók és összehasonlítások alapján, amelyiket kellemesebb érzés vezetni. Már ha ki lehet próbálni.

Amelyikkel könnyebb pl. parkolni meg hasonlók.


Úgy tudom az Opelnél lefulladásra hajlamos a motor.

A Skoda pedig talán nem bír annyit, sebesség szempontjából... de nem is akartok vele száguldozni gondolom. Azért gyorsan menni lehet, csak egy pont után már nem fog jobban menni.


Én szerintem mégis a Skodát venném, nekem az jobban bejön.

2009. márc. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Škoda nagyon jó autó. Tradícióra és hagyományra nyúlik vissza gyártásának története. Gyakorlatilag egy az egyben VW, de tapasztalatból tudom, hogy még szigorúbb körülmények között állítják elő, mint a VW-ent. Illetve hagyományokhoz híven Szlovákiában, nincs kiadva a gyártás a világ különböző pontjaira.

Nekünk egy Opel Corsank van (2005), de nagyon sok Škodát vezettem. A Škoda sokkal lágyabb, könnyebben vezethető autó, mint váltó mint kuplung területén. Illetve műszakilag is nagyon megbízható. Ha rendszeresen karbantartod, megkapja a szervizeket időben meghálálja. 1.4-es motorral tökéletes. Városban minden 1.4-es többet fogyaszt, mint 6 liter, viszont országúton meghálálja. Viszont, ha csak és kizárólag városi használatra veszitek, akkor érdemes elgondolkodni az 1.2-es változaton. Az nagyon gazdaságos, de hangsúlyozom csak akkor, ha nem hossztávon használjátok.

2009. márc. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: egyértelműen a Škodát választanám. :)
2009. márc. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
amelyik jobb állapotba van neked való árér:)
2009. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt opelem 2 is, volt fábiám is, most vw van itthon. Az összes opel rohad. Nagyon egyszerű dolog miatt: 82 óta az opel nem galvanizálja az alvázat. 2003 óta kezdték újra, rájöttek végre hogy hiába olcsó ha szétrohad. A fábia egy nagyon ügyes autó. Nekem 5 ajtós volt, nem kombi. A váltója isteni, két ujjal lehet mozgatni, az opelé meg mintha pudingot kevernék olyan. Nekem 1.2es fábia volt 3 hengeres, az erősebbik, tán 64 lovas. Nagyon jól ment 140ig, onnan erölködött, de 180at kipréselte magából a pályán. Fábiánál olyan 40-50ezer kmnél előjön a gyerekbetegség: gyújtótrafó hiba. 15ezer forintos játék, de más gyerekbetegsége nincs. Tény hogy az astrába hátsó ülésnél nagyobb a hely, de a fábiába sem kell megszorulni. Ha valami esetleg elromlik, a fábián van OBD csatlakozó, számítógéppel nagy esélyel kiolvassák a hibát a szerelők, az F astra meg találgatós dolog...Fábia-ra szavazok!
2009. márc. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokkal egyszerűbb a Skodával.

Döntöttetek már azóta?

2009. márc. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nrkünk opel astra classic-unk van és 1 tök yo autó! Nem az a luxus, e én(mi) nagyon szertem(jük).

az opel választanám 1értelműen...

2009. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!