Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat PUNTO EVO 1.4 8V-t vagy...

Fiat PUNTO EVO 1.4 8V-t vagy új Suzuki SWIFT 1.2-est vennétek a helyemben és miért? Melyik jobb, megbízhatóbb stb.

Figyelt kérdés
Mindkettő 2011-es új autó, azonos felszereltséggel. Akciós áruk mondhatni azonos. Köszönöm.
2011. jún. 10. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Egyiket sem, mindkettő botrányos.

Grande Puntót 2006-ban vezettem, de ugyanezzel a motorral, azóta biztosan nem lett jobb. Swiftet 2 hónapja vezettem, szánalmas visszalépés az előző Swift után.

Megbízhatóságában biztosan jobb a Swift, de próbáld ki mindkettőt, többször is, mielőtt döntést hozol.

2011. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha már csak ez a kettő közül lehet választani inkább a Suzukit. Én mindenesetre maradok az Audi Q7 - esemnél. Az jobb mindkettőnél agy "hangyányit".
2011. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
agy = egy
2011. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

23:10

itt most autókról volt szó, nem pedig traktorokról

2011. jún. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A puntot nem ismerem, de havernak 1.4-es Swiftje volt, tragikusan sz@r autó volt, erre lecserélte egy Sx4-re de az is egy hulladék... Motorikusan strapabíró, de itt gyk. kifújt minden elmondható pozitív tulajdonsága.


Akkor ha nem tévedek nagyot 2,5-3M közötti összegből akarsz autót venni. Én ebből vagy Kia C'eed-et (1.4) vennék, ismerős az autókölcsönzőjébe lízingelt 4-et tavaly, nagyon pöpec kis autó, az 1.4-es motorhoz képest egész mérges, nekem a belseje is bejött, legalább egy kategóriával komfortosabb érzést kelt, mint a szuzuki és az anyagai is sokkal minőségibbnek tűnnek - és kölcsönzői kíméletlen használat mellett sem volt még egyikkel sem gond. De van is rá valami 7 év vagy 150.000 km teljes körű garancia. Én tuti inkább azt venném. (najó, igazából én tuti használt autót vennék, de tudom van aki az újat szereti)

2011. jún. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

1.4-es Swift soha nem volt.


A Cee'd vagy az i30 valóban jó autók, bár az 1.4-est azért érzed mérgesnek, mert rövid a váltója. Sajnos épp ezért nagyon pörög is nagy tempónál, többet eszik, mint szabadna neki. De ezekből a dízel sem drága, azok pedig valóban jók.

2011. jún. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
"itt most autókról volt szó, nem pedig traktorokról" Szerintem szívesen elfogadnál te egy ilyen "traktort".
2011. jún. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az árak, amiről konkrétan beszélünk: 2,9-3,1 (ABS, ESP, 7 légzsák, Euro 5 motor, bőrkormány stb.)


Jolinar,

ebben a kategóriában (és közel ilyen áron) Te milyen autót vennél/javasolsz?

2011. jún. 11. 06:56
 9/19 anonim ***** válasza:

00:29


Igaz, 1,2-es a Swift.

Az SX4 az 1490 cm3.


De ettől még igaz, nagyon megbánta a srác, hogy ennyi pénzt kiadott a gépre.


A Ceed'nek meg a rövid váltója - hát istenem, városi autók ezek a kismotoros kocsik, nem hosszú sztrádázásra valók. Városba meg így is nagyon kellemes.

2011. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Cee'd-et kapsz 2,99-ért, igaz ESP nélkül, de 170 ezer forintos felárral megkapod, és még mindig majdnem áron belül vagy. Az i30-at 3,4 körül vesztegetik pillanatnyilag, de érdemes várni egy akciót, 2-3 hónapja a páros egyik tagját 2,6-ra leengedték, annyiért pedig tényleg ajándék. Azt is vedd figyelembe, hogy ezek az autók gyakorlatilag egy mérettel nagyobbak, mint a Swift és a Punto. Ha a dobozformával is barátságot tudsz kötni, jó választás lehet a Nissan Note, azt is megkapod most akciósan 2,99-ért, ebben már benne van a soklufi és az ESP is, és ez is nagyobb autó, csak 5 centivel kisebb a tengelytávja, mint a koreaiaknak. Ilyet is vezettem 5 éve, kellemesen megy, és nem csak kategóriáján belül, de minden osztály viszonylatában is kiemelkedő a kormányszervó hangolása. Lassú guruláskor könnyedén, szinte ellenállás nélkül tekerhető, 100 fölött pedig még keményebb és közvetlenebb mint egy prémiumkategóriás limuziné. Tehát ezt is nyugodt szívvel ajánlom.

Más autó, ami megérné, nem jut eszembe pillanatnyilag.

2011. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!