Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az baj ha veszek egy autót és...

Az baj ha veszek egy autót és nem iratom át azonnal, csak kb 1hónap múlva?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 05:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nem baj, de mivel 15 napod van az átíratásra az eladónak meg 5 napja, hogy bejelentse az eladást valószínűleg büntetést fogsz kapni. Esetleg egy lehetőség... Az adás-vétel napját úgy írjátok, hogy beleférj a 15napba.
2011. ápr. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Ja, és biztosítást pedig aznap meg kell kötnöd, hogy megveszed az autót, vagyis amikortól az adásvételi érvényes.

2011. ápr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a rendőr megállít, akkor komoly büntetésre számíthatsz, mivel fel fog jelenteni, és leveszi a rendszámot.
2011. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem közlekednék vele, szóval nem vehetné le.
2011. ápr. 25. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor is át kell íratni. legfeljebb utána kivonatod a forgalomból ha nem jársz vele, de az önkormányzat is megbüntethet érte ha nem íratod át.

Amúgy meg minek veszel autót ha nem jársz vele?

2011. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én csúsztam pár napot és már elég komolyan veszik. Jött rendőrségtől feljelentés, de nem büntettek meg, mert még nem volt semmi dolgom velük :) Aztán APEH-től jött egy 2-3 ezres csekk pontosan már nem emlékszem.
2011. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megvennék egy autót, egy jót néztem ki, de annyiba kerül kb mint amennyi pénzem van rá átírással együtt, szóval lecsapnék rá, és amíg nincs pénzem nem iratom át, és nem is használnám, de akkor így mindegy is nem lényeges, megoldom valahogy mert így is 70rugó körül van az átírás, nem akarok én még nekik pluszba fizetni... Lealkudok valamennyit, vagy szerzek még valahonnan pénzt.

Amúgy az eredetiség vizsgálatot még meg is értem, de mi annak a lényege hogy átíráskor fizetünk annyiszor 18ft illetéket, amennyi a motor összlökettérfogata?

2011. ápr. 25. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!