Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Mekkora motorral...

Motorosok! Mekkora motorral érdemes elindulni egy hosszabb távú banda-túrára?

Figyelt kérdés

Én megrögzött autós vagyok,mindig is az autókért voltam oda.(Én az a fajta vagyok,aki lehúzódik,ha közeledtek,meg igyekszik vigyázni rátok:))

Ennek ellenére megjött a kedvem a motorozáshoz.Szívesen eljárkálnék túrákra.Namost az én motorozni tudásom elég csekély.De tudom azt,hogy minél nagyobb teljesítményű motort vezet az ember,annál több hozzáértéssel kell rendelkeznie.

Én azért kérdeztem ezt,hogy belőjem nagyjából,mennyit kell tanulnom motorozni,hogy végre nekivághassak a nagy semminek az újdonsült motoros haverjaimmal?:D


2011. ápr. 22. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nos én azzal kezdeném a helyedben, hogy megszerezném az A kategóriás jogsit már akkor magam is el tudnám dönteni mekkora mocival kezdjek. Addig pl egy Simsonon gyakorolhatsz elvégre a B kategóriáddal arra van jogsid.
2011. ápr. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagy tudás nem kell, ha meglesz az A jogsi akkor már teljesen fogalmatlan nem vagy. Nem versenypályára készülsz, óvatossággal meg úgy látom el vagy látva. Persze a

nagy túra előtt egy pár száz - pár ezer kilométer „játszadozás” azért nem árthat meg, csak úgy az ismerkedés kedvéért. :)


Mehetsz 200 lóerős motorral is, ha túrázni mentek akkor nem a száguldáson lesz a hangsúly. Egyébként szerintem egy 60 lovas már nagyjából elég oda. Az hogy ez mekkora lökettérfogatú motort jelent, erősen függ a motor jellegétől.

2011. ápr. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Végül is,nem a száguldozás kedvéért akarok megtanulni motorozni,de tudom magamról,hogy nem fogom megállni,hogy néha ne rángassam meg a szarvát.Persze,nem arról van szó,amit a mocis videókon látni,hogy 290-nel szlalomoznak a kocsik között,de azért egy 200-zal elvágtáznék pár másodpercet...:D
2011. ápr. 23. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt a túrán van a hangsúly, tehát mit és mekkora mennyiségben akarsz magaddal cipelni? Nagy túrákhoz chopperek, túramotorok vannak kitalálva, de ha ügyes vagy és szerzel egy neked megfelelő méretű csomagtartót a motorra és esetleg nem zavar motorozás közben a hátizsák viselése akkor akár egy supermoto vagy enduro jellegű motorral is jókat lehet örömködni. Na és ha lehet titkos tippet írni akkor az az oldalkocsis motorkerékpár lenne. Nyílván pénztől is függ, kezdd egy apró 50-essel ha nincs még meg a jogsid (Simson, Yamaha DT), aztán lépdelj szépen felfele, 125-250 kategóriában is vannak már erősnek mondható motorok amivel én nyugodt szívvel neki mernék indulni egy többnapos túrának, de motorozásnál sok múlik a jó "körítésen" is, szerezz kényelmes öltözéket (bukó, dzseki, nadrág, csizma vagy cipő és kesztyű) és ha szükséges szabathatsz magadnak saját ülést is ha úgy véled hosszabb ideig megragadsz egy motornál.
2011. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem is tudom...Magamat igazán egy túramotoron vagy egy gyorsaságin tudom elképzelni.Hátizsák,ilyesmi nem zavar.Imádok száguldozni,ugyanakkor leszögezem,hogy sokat fektetek a vezetési tudásomra is,tehát igyekszek mindig a határaimon belül maradni.Motornál pedig ez főleg így lesz...Meg tudnátok osztani velem a véleményeteket külön a gyorsasági és túramotorok vezetési technikai követelményeiről?Sokat segítene,mert nem tudom előre,milyen lehetőségeim lesznek,de valószínűleg nem tudom sokszor cserélgetni a jövendőbeliket:)
2011. ápr. 23. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:

„Nagy túrákhoz chopperek, túramotorok vannak kitalálva.”


Megnézném meddig mennél el egy chopperrel. Még egy „lightos” cruiser talán, de egy chopper nem valami kényelmes hosszú távon.

2011. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Honda cbf 600 2005-06, fölötte is lehet pénztárca beszél..de ezek olyan 1millió körül mozognak
2011. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha jól emlékszem 220 van beleírva, abból ha 10%-ot csal az óra akkor is megvan a 200 valós:D
2011. ápr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!