Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2es 95ös évjáratú opel...

1.2es 95ös évjáratú opel corsába milyen olaj kell?

Figyelt kérdés
tanácsos mindne olajcserénél szűrőt is cserélni?a szűrő hol helyezkedik el?
2011. ápr. 21. 19:29
 1/5 T5- ***** válasza:
100%

10W-40 lenne a megfelelő. Én Castrol Magnatec-et ajánlanám.


Olajszűrőt minden olajcserénél szükséges cserélni, ez fontos, tehát ne azon a 800-1500 forinton variálj.


A feltöltési mennyiség olajszűrővel együtt 3.5 liter a C12NZ, C12SZ, és az X12XE motornál is.


A c12nz (8v, közp. inj.) olajszűrője, ahol alulról ránézel az autó orra felé haladási iránynak megeggyezően bal oldalt van, előre néz.

Az x12xe (16v, heng.inj) olajszűrője pedig egy kicsit komplikáltabb. Ott ha felülről ránézel a motorra akkor bal kéz felől van egy doboz, ami felfelé-jobbra néz, abban van benne. Ezeknek nem hagyományos fémházas szűrőjük van ha jól emlékszek.


Leeresztő csavar tömítést ne felejts el venni! És ha a kevésbé izomos motorod van és csavarod fel az olajszűrőt, akkor a gumigyűrűt olajozd be, hogy még véletlenül se gyűrd össze.



(Csereperiódus 15000km vagy pedig 12 hónap, csak úgy zárójelben megjegyzem)

2011. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. ápr. 21. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:
étolaj :D
2011. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 T5- ***** válasza:

Most olvasom vissza milyen hülyeséget írtam. A 16 szelepes olajszűrőjének a háza nem bal kéz felől van, hanem jobb kéz felől, nem is tud balról jobbra állni. A többi jó. Már nem tudom melyik a bal meg a jobb kezem :-) Bocs!

Tehát, ha szemből ránézel, akkor jobb kéz felől van egy doboz, ami felfelé-jobbra áll, abban van benne.

Jó melót hozzá!

2011. ápr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én 95' poloba 10w 40 szintetikus mobilt szoktam tenni,1.3cmc és 3 elég bele
2011. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!