Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj a simsonommal?...

Mi lehet a baj a simsonommal? Többi lent

Figyelt kérdés
van egy simsonom, és utobbi időbe nagyon szaggatott, dadogott menet közbe, kicseréltem a gyertyát de nem az a baja, most meg menetközben egyszerüen megállt, szikra alig van. mi lehet a baja?
2011. ápr. 17. 19:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

nincsen indexem, szóval szerintem nem villogó automata

így néz ki pontosan: [link]

ezt vegyek újat akkor ugye?

2011. ápr. 17. 20:03
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi problémám volt múltkor, de nekem tirisztoros a gyújtásom, és én kipucoltam a karbit, belöttem és fasza lett, de neked valószínű az a problémád amit a többiek mondanak, mert ugye szikrád sincs, csak mondom megpróbálhatod ezt is, mert igazán nem nagy meló.
2011. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, azt. De 1300 Ft-ot semmiképpen ne adj érte.

Itt Kecsón a taiwani fos 500 Ft körül van a motorosboltban, de még az is sok érte.

2011. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 frequency ***** válasza:

1.Tisztítsd k a karburátort

2.Nézd meg jól van e beállítva a gyújtásod

3.Nézd meg van e rendesen szikra (testhez érintve ne izomból taposd a berúgókart) Ha kihagy akkor másik gyertyával próbáld meg vagy kisebb gyertya"hézaggal"

elvileg 0.4-es kell bele

4.Cserélj trafót ha még mindig ugyanaz a gond vele.


Azt még leírnám,hogy a trafó az a nagy hengeres bigyó a tank alatt közvetlen (az eredeti helye).

Az index relére általában az van ráírva hogy kivezetésen egyszerre hány wattot bír el meg a feszültség amire tervezték.

A kondenzátor meg a túláramot "nyeli" el hogy ne vágja gallyra az egész rendszeredet ha nagyobb feszkót kap.

A kondira általában 0.20 vagy 0.22 mikrofarád van ráírva meg hogy hány voltos 250V.(kb.2cm átmérőjű hengeres kütyü a tetején egyetlen kivezetéssel)Ez utóbbit akkor ajánlott cserélni mikor a megszakító kalapácsnál szikrát látsz mert minden egyes szikra leolvaszt egy réteget a fejről.

2011. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, kondenzátort cseréltem de nem az a baja, holnap megpróbálok trafót szerezni
2011. ápr. 22. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!