Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a simsonommal? (enduro)

Mi lehet a simsonommal? (enduro)

Figyelt kérdés

Tehát a probléma ott kezdődött, hogy bindítottam, felpörgettem, mert régen volt beindítva, amikor visszaengedtem a gázt, és olyan félgáz körül pörgött akkor behúztam a kuplungot beraktam másodikba, hogy kicsit hamarabb lejjebb menjen a fordulat, aztán beraktam egyesbe elindultam, de már másodikba nem tudtam felrakni, amikor sikerült akkor szépen vette a sebességeket, de negyediket kilökte, DE felfelé, tehát csak akkor tudtam visszatenni 4.-be ha lefelé nyomtam a sebességváltó kart. Amikor visszatettem üresbe aztán 1-es majd fel kettesbe azt már nem sikerült ugyanis nem akarta bevenni. Leállítottam behúztam a kuplungot kézzel hajtottam a kereket, és próbáltam kettesbe rakni, és nem veszi be, viszont érzik, hogy mozgatja a sebváltókart és csak akkor hajlandó hajtani a motort, ha erősen nyomom felfelé a sebváltókart 2.felé!

Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baja, nem tudom, hogy a fogaskerékrögzítő golyók, amik sebességben tarják a motort, hogy azokkal lehet valami vagy azzal a csőtengellyel amikben vannak a golyók, és azon a sebváltó fogaskerekek!tehát ezzel lehet e a baj:

[link]

ha valaki tudja hogy mi lehet a baja, és alkatrészre is le tudja szűkíteni a kört, akkor ha lehet egy képet róla linkelni azt nagyon megköszönném, és meg is könnyítené a dolgomat!


2011. júl. 6. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
kuplung nem kúszik?
2011. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az jó, a sebességel van a baj, mert az egyes az tökéletes, az üres is, a másodikkal van baj!
2011. júl. 6. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Olaj le, berúgókar le, váltókar le, kuplung dekni le és nézd meg, hogy nem lóg-e a váltódob. Ha lóg, hézagold ki. Nem árt, ha veszel rá új zégert. (12-es)
2011. júl. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nah azt megnézem úgyis mindenféleképp, pedig nem állítódott el a csavar se ami a karbi alatt van srégen!

Köszi a választ! Megnézem!

2011. júl. 7. 00:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínüleg eltört a hegesztés annál a hatlapfejű csavarnál, amivel éllítani tudod...
2011. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Meg volt a baj, a váltó dob ( [link] ) leütötte maga elől a zégrert, amikor megláttam, azt hittem hogy a kumplungot szedhetem le, de először idegesíteni akartam magam vele, úgyhogy a kuplung leszedése nélkül szórakoztam vele, végül is tettem egy másik zégert a helyére, mert az előző tulajdonos, valami sz*r kínai szutykott tett elé, hát persze, hogy elhajlik és lelőki magáról...
2011. júl. 7. 22:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!