Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bele lehet-e tenni a 97-es...

Bele lehet-e tenni a 97-es passatom gyári lámpa búrájába a 4000k-s osram cool-blue izzóját?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
mindent bele lehet tenni... kérdés megéri-e...
2011. ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lámpaburába elég nehéz lesz. Előbb szét kell szedni, leműteni róla a tükröt, utána kell beletenni az izzót. Ott majd csörömpöl menet közben, de világítani nem fog. Inkább a foglalatba próbáld meg beletenni, ha ott megáll, még be is tudod kötni.

Ha ugyanolyan foglalatú a szép, új Osram izzód, mint a régi, akkor bele fog menni. Már csak arra kell ügyelned, hogy a teljesítménye is ugyanakkora legyen, ne égesse szét a tükröt. De tudtommal a Cool Blue szabványos, 55 W-os teljesítményű, csak a fényerejét emelték meg egy kicsit. Vagyis ha találsz megfelelő foglalatút, beszerelheted, csak készülj fel rá, hogy nem lesz olyan hosszú élettartamú, mint ahogy azt az ára alapján várnád. Na de ez van, az emelt fényerőt itt kell megfizetni.

Ja, és a legfontosabb: ne felejtsd el izzócsere után beállíttatni a fényszórót, mert akkor semmivel nem fogsz jobban látni, viszont a szembejövőket nagyobb fényerővel vakítod el.

2011. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 T5- ***** válasza:

92%-os kolléga ma elég cinikus hangulatában van, de jogos. :-)


Egyébként az Osram, a Cool Blue izzóit gyártja úgy H4-es foglalattal mint H7-tel és igen, szabvány 60/55W és 55W-osak, szóval a választás lehetősége adott. A gyár +20% fényerőt ír a fent említett izzókra, de én csak a színében láttam eltérést, nekem is ezek vannak bent.

Viszont azt a 4000 Kelvines színhőmérsékletet észreveszed, tényleg sokkal másabb, szerintem kellemesebb fénye van, de a szembe jövőket nem vakítja úgy mint a kendács xenon.

Egyébként a cég gyárja ezt a modellt H1, illetve H3 de még w5w foglalattal is.

+ egy jótanács, soha ne fogd meg az üveget, csak a fém részénél fogd meg az izzót, mert a kezeddel összezsírozod, és hamarabb ki fog égni.

2011. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért írtam búrát, mert azt hallottam, hogy a magasabb fényerejű ill. hőmérsékletű izzó akár meg is olvaszthatja azt. A lényeg, hogy H7-es és ha berakom akkor nem okoz számomra semmi extra galibát.
2011. ápr. 12. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem okoz. A szabványos teljesítményű izzó még emelt fényerő esetén sem égeti szét a lámpádat, legfeljebb hamarabb készül ki.
2011. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!