Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportautót milyet érdemes...

Sportautót milyet érdemes venni és tartani?

Figyelt kérdés

Irigyek, beszólogatók kíméljenek. Arra lennék kíváncsi, hogy sportkocsi-imádat esetén melyik a jó irány? Megvenni egy neves sportkocsit (Porsche, Ferrari stb) ami a név miatt persze nagyon drága, a szervizelése is, és még az a hátulütő is megvan, hogy a mai agyoneleketronizálást és fogyasztóitársadalmas sűrű modellváltásokat nem ússza meg. Vagy a kis manufaktúrák akár egész komoly teljesítményű autója (pl ULTIMA GTR [link] ), egyszerű felépítés/karbantartás, nem jön szembe, sokévesen is izgalmas lesz, nem fogja senki, semmi azt sugallni, hogy le kéne már cserélni és ezek között sok olyan típus van, ami nem drágább, sőt, néha még olcsóbb is, mint egy Porsche (amiből azért van is, elektronikázott és sűrűn modellváltott).


[link]


[link]


[link]


2011. ápr. 8. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Olyat amilyet a pénztárcád megenged, beleértve a szervizeléseket is. Én most vettem két hónapja egy 5 literes W. Phaeton-t újonnan, de még azt sem tudom igazán kihasználni leszámítva az előzéseknél. Hol akarsz vele száguldozni, ahol se emberek se rendőr és még út is van? Persze a te dolgod ha ilyet akarsz, gondolom még nem a családi élet lebeg a szemed előtt.
2011. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként szerintem Ferrari.
2011. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gratula, a Phaeton is egy exkluzívabb, ritkább valami. Én tizenéve Porschézom, de mostanában a Porsche kezd nagyon elmenni a konzumer jelleg felé, nekem meg kezdenek nagyon szimpatikusak lenni a vérbeli puritán sportkocsi ritkaságok. A sportkocsi és a száguldozás témára: a sportautót nem csak a folyamatos nagysebességű haladás közben élvezhetjük, hanem pl rendes forgalmi körülmények között is. Pl kanyarban nem lassítunk, a gyorsulást nem tiltja a kresz, előzéskor jól jön az erő, egy-egy alkalommal meg azért meg lehet zavarni. No meg a sajátos fíling, ami teljesen más mint a mai kényelemre hangolt túl puha polgári autók. Családi életre meg lehet tartani valami többszemélyes nagyobb csomagterű praktikus valamit.
2011. ápr. 8. 22:49
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Végül is igazad van, ha az ember szerelmese az ilyen autóknak attól még lehet mellette más családi járgány. Nekem egy barátom van oda a sport autókért, és mivel neki a Ferrari az Isten, ezért javasoltam neked én is azt. Olyan ez mint egy bomba nő: Ha nem vagy belé igazán szerelmes, hidegen hagy. Megnézed, de odébb állsz. Nekem azért volt szimpatikus a PHAETON, mert mindent egyesít magában ami kell egy jó autóhoz. Bika motor, tágas tér, remek külső, és remélem megvan benne a Német precizitás, amit ma ugyan sokan kérdőre vonnak, de én még nem csalódtam Német autóban eddig.
2011. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha megengedheted magadnak, akkor ilyen célra tökéletes pl. a KTM X-bow, Ariel Atom, esetleg Caterham. Azok kicsivel olcsóbbak. Nagyon bejönnek nekem is ezek a könnyű sportkocsik, de nekem egyenlőre csak álom.

Sok sikert a választáshoz!

üdv!

2011. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem vennék autót a neve miatt. Szóval énis azt mondom inkább egy puritán, nagyondurva kis manufaktúra által előállított szörnyeteg. Keress rá a Gumpert Apollora. Vagy ha tényleg nagyon durvát akarsz akkor Ariel Atom 500.
2011. ápr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Két hónapja vettem egy sport coupét,

de annyira zötyög ezeken az utakon,

hogy meg is fogom hirdetni eladásra.

2011. ápr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mit vettél Valaki?
2011. ápr. 9. 12:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem az állomány igazi vegyesfelvágott, szinte már hihetetlen.

Van egy opel Omegám 2002-es kombi, amivel a családot viszem, mert nagy, nagyobb mint egy passat vagy a6-os audi és beleszerettünk így megmaradt.

Van egy 124-es 500-as amg meredesem ami szerintem az ég legfényesebb csillagja. Iszonyatosan erös, mégis kellemes megjelenése van, egy igazi kuriózum.

A harmadik gépállat egy 2009-es Porsche 911 Gt3 rs, amit csak nagyon ritkán veszek elö, általában akkor, ha az ügyfelem megkívánja ezt a presztizs értéket.

Csak jót tudok róla mondani, erös, stabil és gyönyörü autó. Nem a legerösebb az tény, mert egy audi rs4 b5 simán lenyom, de ez van, nem versenyezni használom, hanem közlekedni.

2011. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na a GT-3-mat egyszer megnézném élőben. Az már elég komoly vas. Nekem egy léghűtéses 911-esem volt elég sokáig. (964)
2011. ápr. 9. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!