Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől csökken a fogyasztásom...

Mitől csökken a fogyasztásom ha omv-n tankolok?

Figyelt kérdés
Régebben mol kúton tankoltam. Milyen különbség lehet két forgalmazó között?
2011. ápr. 5. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy csökken, hallottam egy két embertől hogy megvannak elégedve az Omv üzemanyaggal, esetleg kisebb fogyasztást is tapasztaltak, elvileg ha jól tudom Osztrákból jön az Omv üzemanyaga. Én is ott szoktam tankolni, igaz gázolajat. Ki kell próbálni, le kell mérni a fogyasztást, azt meg érzed hogy megy az autó. Ha tankolok és érzem hogy jól működik vele az autó, jó fogyasztást mérek 5 forintos árkülönbséggel onnantól kezdve nem foglalkozom, mert lehet hogy végeredményben az 5 forinttal olcsóbb lesz a drágább.
2011. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok.Prémium benzint tankolok,mégis 100Km alatt 400-500 Ft-tal kevesebbe kerül az autó üzemeltetése.És ez nem kamu.Tényleg így van.
2011. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy kicsit mintha robbanékonyabb/ rugalmasabb lenne az autó. Egy telitank kb.100km-el többre elég mióta átpártoltam az osztrák kúthoz. Ha jól tudom, a többiek a mol-tól kapják az üzemanyagot. Az autószerelőm javaslatára lettem omv-s és nem bántam meg.
2011. ápr. 5. 21:06
 4/14 anonim ***** válasza:

Csak a nyugati országrészen kapja az OMV az osztrákoktól.

A többi az mind ugyan az. Csak más adalékkal.

2011. ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is omv-t tankolok egy ideje. Mindig a Carrera 95-öt választom (újabban maxmotion 95 ként árusítják). Előtte a shellnél tankoltam sima 95-öst és próbáltam a V-powert is ami ugye 15-20 forintal drágább. A v-power nagyon bejött de az ára irreális. Mióta az omv-nél tankolok nem csak a fogyasztás csökkent, de szinte ugyan azokat az előnyöket élvezem, mintha megvenném a 20 Ft-al drágább v-power. Az autó alapjáraton is sokkal halkabb, nem annyira "kopogós" a motor, 55-60 körül simán berakhatom ötösbe mert nem rángat míg a sima shell 95-el erőlködött. Ráadásul olyan adalékok is vannak benne amik tisztítják a motort.

A sima omv 95-ről nemtudok mondani semmit sajna azt még nem próbáltam. Nekem megéri ezt a plusz 5 forintot a drágább Carrera 95 mert simán visszahozza az árát.

2011. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ilyen benzinár mellett nem baj ha 100km-el tovább elég egy telitank. :) A mol/shell/lukoil ezek szerint nagyon 'spórol' az adalékkal.
2011. ápr. 5. 21:20
 7/14 anonim ***** válasza:

OMV Super 95 8 liter/100km

Lukoil Super 95 7,5 liter/100 km és még van benne úgyhogy kb 7,5 literre jön ki. De most csak azért mentem a Lukra mert hétvégén olcsóbb volt mint az OMV. De most is oda fogok menni kipróbálom megint.

Shellről most nincs adatom emrt ott azóta nem tankoltamhogy a kocsim motorját megcsináltattam.

2011. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én felváltva tankolok mol,omw,shell-nél.Csak ez a 3 jöhet szóba.A többibe nem bízom.Semmilyen lényegi különbséget nem tapasztalok,és szerintem nincs is!Jól hangzik hogy v-power,carrera,meg evo neo...ugyan má'.Ébresztő balekok!!!
2011. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

67%-os: Milyen autóról van szó, milyen motorral, még mielőtt balekozni kezdenénk?


„Ráadásul olyan adalékok is vannak benne amik tisztítják a motort.”

Hát igen, ahányszor tankolni mész ezt mindig elmondják a kutasok. :)

2011. ápr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 gergoap ***** válasza:

Nálam is pont ez van, az ÖMV-t szereti a legjobban. 3dl-el fogyaszt kevesebbet a 2007-es 1.6-os Focusom a sima 95-össel. Legutóbb sajnos Agip-nál kellet tankolnom. Azzal alacsony fordulaton hajlamos rángatni és nem is megy úgy. A Shell-el dettó ugyanez. Valószínűleg nincs meg az oktánszám.

Az ÖMV oldalán le is írják, hogy jó minőségű és több adalék van benne.

2011. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!