Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak jó tippjeitek forgalmi...

Vannak jó tippjeitek forgalmi vizsgára? Nektek hányadikra sikerült?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 22:25
1 2
 1/14 Vadmeggy ***** válasza:

Én fizettem és elsőre :)

Ennél jobb tippet nem nagyon lehet adni, mindenhol másért buktatanak. Figyelj nagyon az irányjelzésekre, sávváltásokra, mert azokat nagyon könnyű elrontani.

Egyirányi utcákat mindig vedd észre, kereszteződésnél vissza kettesbe és lassan mész neki.

2011. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
3. xD de csak a sok idegesség miatt ezért kúrtam el mindent szóval no para!
2011. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Elsőre. Ez az a téma, amiben lehet tippeket adni, de semmi értelme. Én szorítok neked - ez ér annyit, mint bármilyen tanács. :)
2011. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Mondjuk a lefizetést nem annyira preferálnám, de hogy és miként adtad oda? :D ( nem azért hogy én is csak kíváncsi vagyok ) Mert oktatóm se örülne neki meg végül is én se ha igy sikerülne.


Velem igazából az a baj hogy nem tudok rendesen koncentrálni, mondjuk lehet ma elég fáradt voltam de azt vettem észre, hogy amint kijavítok egy hibát jön helyette másik. Nem az autó kezeléssel, hanem a körülöttem történő események sokaságával van bajom. Már csak holnap vezetek 1,5 órát és csütörtökön forgalmi! :)

2011. márc. 28. 22:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre sikerült. Szerintem arra vigyelj, hogy mindig nézz a tükrökbe, tolatásnál a hátsó szélvédőn nézz ki, mert nekem az oktatóm/vizsgáztatóm mondta egyszer, hogy jobban figyeljek rá, ne az oldalsókon nézzek ki pl.

Meg a vasúti átjárókon mindig nézz szét alaposan, válts vissza 3-asba. Ennyi jut így hirtelen eszembe, de ha mindent úgy csinálsz, ahogy az oktatód mondja, nem lehet baj:) Sok sikert a vizsgához:) 18/L

2011. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem masodjara lett meg. Ne aggodj a vizsga miatt, gyakorolj, ha kell potorakkal, gondolj arra hogy ha most a kezedben lenne a papir, ki mernel e mar menni egyedul a forgalomba ugy, hogy biztonsagban erzed magad?

Tudom, egy potora kb 2-3000 ft. De hol van ez ahhoz ha rosszul mered fel az oldaltavolsagot, es mondjuk letorod a tukrodet? Egy sz@ros tukor tobbtizezer forint... Hogy ne beszeljek arrol hogy fenyezes, karosszeria milyen arban van.


Azt tudom javasolni hogy gondolj arra hogy megvan a jogsid, ez az elso utad, es ket ismerosodet viszed el arrafele, amerre mar jartal, es egyikuk nezi neked az utat gps-en es mondja.

Alapveto dolgokra (tablak, elsobbseg) figyelj, ne menj tul lassan, mert ha feltartod a forgalmat es nekiallnak elozgetni (sokszor eleg vadul), abbol eles helyzetek johetnek, es az biztos nem fog tetszeni a vibinek (olyankor jon a tul kozel volt ez az auto... dehat elozott... akkor meg feltartotta a forgalmat...).

Tukrok hasznalata, holtterbe benezes (es tudom hogy anelkul is latni de FORDITSD EL A FEJED, hogy a vibi VEGYE ESZRE hogy oda is beneztel). Ja, es kanyar elott engedd fel a kuplungot, ne benyomott kuplunggal vedd a kanyart!

2011. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hol vizsgázol kedves kérdező?
2011. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elsőre, minden lefizetés meg egyéb csicska dolog nélkül. A titok annyi, hogy vettem néhány pótórát, mert az alap 20 óra nem volt elég, hogy megtanuljam rendesen, de azokkal együtt érdekes mód sikerült rögtön.

Kérdező, ha tudsz vezetni átmész, ha nem, akkor megbuksz, szerintem ennyi. Igaz, hogy váratlan események is közbeszólhatnak vagy jöhet olyan helyzet, ami még egy gyakorlott sofőrt is megizzaszt, de az esetek 99%ában a tanuló a hibás vagy a felkészületlen.

Azt kéne végiggondolni, hogy jó hogy "kicsit figyelmetlen vagy", de most még ott ül melletted az oktató, aki a fékbe tapos, ha te épp durván elcsesznél valamit. Na ez a való életben már gondolom sejted, hogy nem így megy, ha most nem tanulod meg eléggé, tényleg mennyi mindenre kell odafigyelni, az első utad nem tanuló kocsiban igen nagy szívás lesz.

2011. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Harmadjára sikerült... az egyik bukás az tisztán látszott h a pénz miatt volt, a másik meg figyelmetlenség.
2011. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Csigavérnél!

Igazatok van ezekben, hogy tényleg akkor van értelme a jogsinak ha biztonságtudattal tudunk a volán mögé ülni, nem is az, hogy magadnak hanem hogy rengeteg más sokkal nagyobb bajt is tudsz okozni mint hogy összetöröd az autót! Nagy nagy felelősség !

Köszönöm a tippeket! :)

"Sok sikert a vizsgához:) 18/L" köszi ^^

2011. márc. 30. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!