Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meghosszabbíthatom e a Jogosít...

Mian kérdése:

Meghosszabbíthatom e a Jogosítványom ha még nem tettem le az elsősegély és 2 év telt el?

Figyelt kérdés
2009.04.20-án sikeresen átmentem elméleti, 05.26-án meglett a rutin, és rá max. egy hónapra meglett a forgalom is! A kérdésem pedig az lenne, hogy az elsősegélyt még azóta se csináltam meg és hogy nem fog e lejárni vagy esetleg semlegessé válni a jogsim. Ha igen, akkor mikor és hogy meghosszabbítható e? úgy hallottam 2évvel meglehet, de nem tudom h hol!Ha 2év, akkor 2011.05(06).26 ig meg kell csinálnom az elsősegélyt v meg kell hosszabbítanom? Várom válaszokat köszönettel előre is!
2011. márc. 22. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
meg kellene csinálni az elsősegélyt anélkül nincs jogsi.A vizsgáktól számított 2 évig válthatod ki a jogsit.Azaz ,ha a kresz vizsga ma van akkor mához 2 évig bármikor kiválthatod a jogsit ,de 1 nappal később nem fogod megkapni.
2011. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kresz vizsga letételét követő 2 éven belül kell letenni az összes vizsgát (elméleti, gyakorlati) ami a jogosítvány megszerzéséhez szükséges, beleértve az elsősegély vizsgát is. Tehát ha neked 2009.04.20-án volt a kresz akkor idén 04.20-ig le kell tenned az elsősegély vizsgát és igényelned kell a jogosítványt. Ha kifutsz ebből az időből akár csak egy munkanappal is akkor a kresz vizsgád érvényét veszti. Ezután újra vizsgát kell tenned kreszből, de tanfolyamra már nem kell járnod. Ezt nem kell kérvényezni, hanem a két év lejárta után fél éven belül le kell tenned újra a kreszt-t és automatikusan meghosszabbodik újabb 2 évvel a lejárat. De ha letelik most a 2 év az eü vizsgáig akkor a kresz-t mindenképpen újra le kell tenned. Ja és a két éves érvényességi időt a kresz vizsga letételétől számítják, azaz 2009.04.20.-től az esetedben. Szóval húzz bele mindenképpen!
2011. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!