Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire normális az, hogy a...

Mennyire normális az, hogy a kocsiban rendszeresen elromlik a féltengely?

Figyelt kérdés
Egy 12 éves Suzukiról van szó. azután, hogy megvettük évekig bírta a féltengely de egyszer elkezdett kopogni. Elvittem a márkaszervízbe, hogy biztos jól legyen megcsinálva. Miután elkészült egy évet bírt és ezúttal mindkettő elromlott. Megint elvittem ugyanoda megint megcsinálták egy év múlva megint kopogott. Ekkor már egy másik szervízbe vittem ahol megcsinálták most másfél évet bírt és megint kopog mindkettő. Normális, hogy ilyen gyakran elromlik? Ha nem mi lehet az oka? Mennyit kéne bírnia?
2011. márc. 22. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az oka inkább egy féltengely felujítóshoz vidd.

A márkaszervizek egyébként sem dolgoznak jól cak lehúznak a 4e ft os órabérel.

Egyébként ha majd megint megcsináltatod mikor kanyarodsz pl elinduláskor kis ívben nagy gázon ne terheld a féltengelyt olyankor lassan gyorsíts vagy próbálj meg minél nagyobb ívben kanyarodni és csak egyenesben gyorsíts

2011. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Suzuki betegség a féltengely. Nem szereti a kaparó kerekeket, és az erőteljes kihúzatást. Kanyarban lehetőleg ne nagyon gyorsíts vele, és nem lesz baja. A porvédőkre fokozottan kell figyelni a tengely végén, mert könnyen kiszakad. A gyári drága féltengely helyett javaslom az utángyártottakat, ugyanannyit, vagy többet bírnak, mint a gyáriak.
2011. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Féltengely felújításról még csak nem is hallottam, bár nőként nem igazán vagyok otthon a témában :)
2011. márc. 22. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen gyakran megy tönkre,akkor eljött az ideje annak,hogy egy ismerösödnek az autószerelő ismeröséhez,barátjához vigyed az autót,s láss majd csodát,miután az megjavította,egyből nem kell ilyen sűrűn javítani a féltengelyt.....
2011. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja nő vagy akkor nem csoda hogy bepaliztak egyébként mi volt a számlán mit cseréltek a féltengelyben? gondolom csak jól telenyomták zsíral ennyi volt a javítás:(
2011. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy visszakérdezek de nekem is hasonló problémám van, bár nekem ez az első alkalom és most akarom majd szervizbe vinni. Menet közben hallottál búgó hangot is vagy csak a kopogást ? Mert nekem folyamatosan búg és a sebességgel azonos ütemben kopog is. Ha gyorsabban megyek akkor már szinte a rádiót is alig hallom csak azt hogy katt-katt-katt meg a búgást. De ha teljesen sima az út akkor is kattog. Nem kell hogy belemenjek egy kátyúba vagy bármilyen útegyenlőtlenségbe.
2011. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
féltengely lesz, vagy kerékcsapágy. Szintén swift? Sajnos túl erősre sikeredett a motorja a féltengelyekhez. Szériahiba, és igazán jó megoldás nincs rá. Egyes utángyártott féltengelyek jobban szokták bírni. Kerülni kell a kanyarokban a gyorsítást, és a kaparó kerekeket.
2011. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem .. 206-os Peugeot
2011. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!