Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Passat-ot szeretnén...

Volkswagen Passat-ot szeretnénk venni. Mi a véleményetek az autóról?

Figyelt kérdés

Használtan,mindenképpen benzineset,1,6 körüli motorral.


Nagyon tetszik az autó,de nem tudjuk a megbízhatóságát,szervízigényét,szériahibáit,alkatrészek árát.


Elsősorban olyanoktól köszönném meg a választ,akinek volt már/ vagy van Volkswagen autójuk.


Amit mi szeretnénk venni az min. 2004-es lesz. De jobb lenne az újabb,csak ugye ár ott már nagyban változik.


Az olajat valóban nagyon zabálja a kocsi?


Hol érdemes venni,ha érdemes?


Esetleg más fajta pl Jetta megbízhatóbb?

Előre is köszönöm!


2011. márc. 20. 19:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Milyet néztél ki?motor,évjárat stb.Azért nincs mindegyiken annyi km.Lehet találni jókat is.A benzinesekkel nem járnak annyit általába.Próbálj ki egy párat ithon is.Én is úgy járok autót venni jó ha tudod milyenek hamarabb észreveszed a hibákat.Jó ha viszel autószerelót,remélem érti a dolgát.Főként a karosszériát kell nézni,volt-e fújva,elüt a szine stb.Ezeket a hibákat nem egyszerű észrevenni jó ha van nála rétegvastagság mérő.Belülről top legyen,minimális hibákkal.Már irtam hogy a kormány és a váltó ne legyen kopott csak minimálisan.Ha jobban van kopva akkor sok a km.Octavia se rossz kocsi.kicsit fapadosabb a passatnál de jo.Abból is lehet venni felszerelt modelt.Nem tudom hogy mik a kritériumaid.Milyen kocsit akarsz venni?Alapmodelt olcsóbban jobb évjárat,vagy felszereltebbet régebbit.Milyen árba?Kisseb fogyasztás kell vagy inkább teljesitmény?Mért csak benzin stb?Ird le hogy mik a feltételeid?
2011. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ezt elolvashatod ha van kedved.

[link]

2011. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Szia!


Na akkor leírom részletesen a szitut.Én 15 éves vagyok,szüleimnek kell a kocsi,nem száguldozni,családi autónak. (eddig nem volt autónk,ádesanyámnak van jogosítványa,de mivel 20 éve vezetett,most ment órákat venni és gyakorolni.)Én nézem a kocsik nagyrészét,meg apa,a Skoda Octavia,Toyota Corolla jöhetett szóba. Aztán elmentünk a nagy fővárosi autópiacra,és ott megtetszett a Vokkswagen Jetta/PAssat.(A skoda mégiscsak egy lebutított Volkswagen.) A véleményeket szeretné kérni,sok octavia tulajjal beszéltem,jókat mondtak róla. Írtam egy szervíznek,azt irták,hogy a 2000 utáni VW-nél történt valami és sok hibás darabot adnak el és ez jó bevételt jelent a szerelőnek...

Remélem nem mind hibás.


Mindenképpen használt autót vennénk,200 0000 FT környékén.

Feltétel: 1,6 motor,vagy felette,Benzines motor,max 100 000km,max 2,200 000.Semmiképp sem sérült. Amit vennénk,bevizsgáltatnánk kilóméterre,mindenre. Nem tudom hogy emgy ez,az autó computerét rákötik gondolom valahogy egy rendszerre a szervízben. (Bár nem tudom a motor adatait hogy veszi ki egy computer...) De most nem is ez a lényeg.


Sajnos nem sok olyan autó van amit mi szeretnénk,főleg nem magánszemélynél...


Nem tudom,a régi skoda nekem pofára nemt etszik,az újabb fajta ilyen,de sehol sem találni. :S


Autószerelőt viszünk,/ismerősünk/ de mivel francia kocsikkal foglalkozik,ezért nem sok tapasztalata van a VW-vel skodaval.De azért mégis többet mond meg róla meg a motor hangjából mint mi.Minimális hiba minden autón van,a piacon nem volt olyan kb amin nem volt. (Itt ott egykis ütés,minimális horpadás,kis karc.Főleg a csomagtartó környékén,vagy az oldalsó tükrökön.


A kisebb fogyasztás és a teljesitmény középarányában. Tudm hogy választani kell,demégis van rosszabb és jobb arány.


Dízelt apa nem akar,azért,mert egy bizonyos km után szerinte elöjönnek a gondok,150000-200000,és ha ott cserélni kell valamit,hatalmas pénzösszegbe kerül. A diesel ára ott tart mint a benziné,ezért sem.


Vélemény?


Várom a válaszod!


Milyen autópiacot tudsz Pesten,Budapest környékén?


Üdv!

2011. márc. 24. 20:04
 14/21 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezeket találtam hirtelen.Én a jettat vagy a mondeot tudnám ajánlani a legjobban.Nekünk is van egy ilyen mondeonk de diesel.Nagyon jó kocsik.Nagyon tágas belülről és megbizható.Octáviat csak az új elejűt vegyétek.Néztem a passatokat 2milla körül 2003-2004-esek vannak jettából,mondeoból,407-esből,vectrákból 2005-2006-osak.Szerintem a passat semmivel se jobb a mondeonál.2-3 évvel idősebb kocsi és ugyananyiba kerül és természetesen kilométer is biztos több rajta.Nekünk a mondeo szolgálati kocsi évente 40000-50000km teszünk rá nem véletlenül vettünk mondeot.Természetesen előtte rengeteg autót átnéztünk és tanulmányoztunk.Ez volt a legmegfelelőbb minden szempontból ár,megbizhatóság,konfort stb.Ilyen kocsiknál főleg a karoszéria állapotát nézzétek,meg a belsejét.Rétegvastagság mérő jó ha van.A km-t nem egyszerű kimutatni ha ki tudják egyáltalá.Jó át kell nézni akkor nem lessz baj akármit is vesztek.

Üdv.

2011. márc. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a linkeket!


Figyelni fogok arra amit írtál,hétvégén megyünk szétnézni.


Azt elfelejtettem,kombi is kizárva,és max 100000 km-t futott autü jöhet szóba


köszi.

Üdv!

2011. márc. 25. 07:19
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Utolsó: Köszi hogy próbáltál segíteni!


Megvettük az autót.


Üdv!

2011. márc. 26. 18:32
 17/21 anonim ***** válasza:
és milyet?
2011. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Olyat amilyet nem akartunk,de ez mindnben igy van.


VW passat Pdti 1,9 stb stb stb. =) üdv.

2011. márc. 26. 21:46
 19/21 anonim ***** válasza:
Ma már kilométerórára nem lehet adni, főleg német és japán kocsiknál(visszatekerik stb). Ha hosszútávra tervezed a kocsit érdemes több kilométerállással is megvenni, ha a menetteljesítménye jobb. Anno 2 éve én is vettem egy 94-es 320-as bmw-t 280 000 km-el és semmi baja. Én nem szoktam a kilométer állást figyelni olyankor ha nem szándékozom eladni pár éven belül. Csak az eladásnál lehet probléma a sok kilométer pont az ilyen beütések miatt.
2011. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Szia!

Mienk 2004, 180000km , szerintem reális.


Üdv!

2011. márc. 28. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!