Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van már valami hír arról,...

Van már valami hír arról, hogy B-s jogositvánnyal lehessen vezetni 125ccm-s motorkerékpárt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem jött össze elég aláírás, de még lehetséges, hogy figyelembe veszik az elért mennyiséget és szavazásra bocsátják a parlamentben, mindenesetre az esély, hogy elfogadják a B125-öt minimális.
2011. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 T5- ***** válasza:

Jaja.

Ha érdekel...

[link]

2011. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnálom,hogy nem jött össze,pedig volna értelme,de ez jellemző az országra,ami az emberek érdekeit szolgálná,az nem kell,ami lehuzza az embert,azt megaszavazza!
2011. márc. 16. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:
bizony, remek ötlet lett volna motort nem látott embereket 30 lóerős kétütemű motorokra 140-50-60 végsebességgel ráengedni, semmi gyakorlattal. bravó!
2011. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aki nem szereti a motort,az nem is ülne eztán sem rá,aki meg szereti,az meg már ugy ül rá,hogy előtte már volt némi fogalma miből is áll a motorozás,akkor miért lenne hülyeség? Attól hogy lehuzzák az embereket a méregdrága vizsgadijjal,attól már a gondolkodását is megváltoztatják vele? Aki hülyén vezet,az papirral is hülyén fog,aki meg normálisan használná,az nem fog száguldozni!
2011. márc. 17. 00:12
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
17 éves hülyegyerekek szerintem simán elkérnék haver cagiva mitóját, vagy aprilia rs-ét, mert hát legálisan mehetnek vele..
2011. márc. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na ezért nem lehet megengedni feltétel nélkül, mert itt is mindenki fogalmatlan. Nem minden 125ös gépre lett volna engedélyezve, csak 11kw- ig, mint az A1 jogsi. Azt meg nem lehet feltételezni, hogy csak azok használnák, akik jól tudnak motorozni. Bárki ráülhetne, hisz úgy is szabad, akkor miért ne alapon, aztán sok törött kezű meg lábú, kék-zöld foltokkal tarkított bácsi, néni meg pár fiatal is napokat tölt a balesetin. Én pl. jól vezetek autót és óvatos vagyok meg figyelmes és már hajtottam is olyant, miért nem vezethetek nagy teherautót, akár kamiont "B" jogsival?
2011. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért a kamion vezetést ne keverjük már össze egy 125ccm-es motor vezetésével!Én kamionos vagyok és hogy miért nem vezethetsz B-s jogsival kamiont?Mert a B-s jogsi csak urvezetői engedély,a C-E kat.pedig hivatásos engedély,amit azért elég nagy szűrések alapján lehet letenni,mint pl. PÁV vizsga,ami már eleve a Pszichológiai alkalmasságot is magában foglalja,aztán különböző árufuvarozói engedélyeket kell le tenni,meg még sorolhatnám mennyi vizsga kell hozzá,aztán meg a gyakorlatban sem mindig előre kell menni egy kamionnal,hanem tolatni is,amit jó pár ember még szakmán belül sem tanul meg egy életen át sem,tehát ezért nem szabad összehasonlitani a kettőt!Én is csak azért tettem fel ezt a kérdést,mert vettem egy 125-ös ETZ-t munkába járni,elkezdtem a vizsgát és nemrég halottam erről a kezdeményezésről,tehát a kérdésem arra irányult inkább,hogy álljak meg a tanfolyammal mert lehet utána bukok jó pár ezret,ha mégis lenne belőle valami,vagy csináljam tovább,mert nem lesz belőle semmi!És a sok törött kézzel sem értek egyet,mert mint irtam is,aki eddig nem mert motorra ülni,az eztán sem fog,plusz ott van az is,hogy nemegy 50ccm-es motort láttam már,ami hozzápiszkálva simán tudja sebességben az én gyári ETZ-m teljesitményét,akkor nem ugyanugy ott vagyunk a balesetveszélynél?Csak ezt jelenleg lehet B-s jogsival vezetni,sőt még fiatalabb gyerekek is igénybe veszik!
2011. márc. 17. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:
08:23-as, a logikád szerint nem vezethetnél Bugatti Veyront sem, vagy amerikai izomautót mert addig csak egy 1300-as dízel Uno-t vezettél, de lehetőséged adódik egy "keményebb" autót kipróbálni és a kiváló, remek vezetői adottságaidnak (amiket írtál) köszönhetően egy kanyarban kitör a kocsi te meg azzal a lendülettel csavarodsz a fára. JAA, hogy te nem úgy mennél vele, hanem ésszel, vagy nem vezetnéd, mert nem érzed arra alkalmasnak magad, hát kérlek ugyanez a szitu a motorral is, aki fél tőle nem ül rá aki vagánykodik az meg úgy jár mint sok BMW-s suhanc, megöleli a fát.
2011. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!