Mi a különbség a három anyag között: "Rubbing Compound", "polish cream", "Wax cream"? Milyen sorrendben kell őket használnom az autómhoz?
Ugyebár mind a három anyag az autó fényezésének állapotát hivatott javítani. A sorrend amit írtál helyesnek is mondható.
Ha mondhatjuk a 0. lépés mindig az, hogy a polírozni kívánt karosszériaelemet teljesen letakarítjuk. Alaposan lemossuk, és zsírtalanítjuk, erre egyébként én pl. sampont szoktam használni. Nem kell, hogy barack illatú legyen, és pl. (nem nevetni) WU2-t szoktam használni erre a célra. Ezután szárazra töröljük egy puha pamut ronggyal. Ez azért fontos, mert ha apró szennyeződés marad a felületen, pl. nagyobb homokszemcsék, akkor az a művelet során bele fog marni a fényezésbe és ez nem jó nekünk.
A "Rubbing Compound". A polírozás első lépése az un. becsiszolás. Ez a lépés bizonyos esetekben kihagyható. Ezt a sok kicsi és a nagyobb karcolások, rozsdafolyások eltüntetésére használjuk. Használta úgy történik, hogy egy puha ronggyal felvisszük az adott felületre, és kör-körös mozdulatokkal eldolgozzuk, fogjuk látni, ha a kívánt hatást elértük, (sajnos ez sem csodaszer, van hogy már csak az adott elem újrafényezése nyújt megoldást, vagy olyan paszta tünteti el, amibe festéket keverünk). Ha ezzel megvagyunk akkor egy másik puha ronggyal töröljük le. Előfordulhat, hogy matt felületet kapunk, de ne nem kell megijedni.
A "polish cream". Ez a hagyományos polír paszta. Több fajta van ebből is. Ebbe most ne menjünk bele. Ennek kisebb a karceltávolító hatása ugyan, mint az előbbi anyagunknak, de a kisebb felületi karcokat, pókhálós repedéseket ez is szépen eltünteti. Felvitele szinte azonos az előzővel, vagy géppel is történhet. Ha géppel polírozunk arra figyeljünk, hogy alacsony fordulatra állítsuk a gépet, és ne nyomjuk rá túlzottan a felületre, ne ragadjuk le egy helyen, ugyanis így könnyen megégethetjük a fényezést. Ha kész tiszta, puha ronggyal letöröljük.
A polírozással visszafinomítjuk a felületet az eredeti állapotára, és ugye eltüntetjük a kisebb körömmel nem érezhető felületi karcokat. A polírozásnak ugyanis az a lényege, hogy a fényezett felületből lecsiszolunk pár mikronnyi réteget.
És végül, de nem utolsó sorban a "Wax cream", azaz a waxolás vagy viaszozás. Ez a fényesítési folyamat. Igazából, ha nem karcos a kasznink, csak nap szívta, vagy veszített az eredeti fényéből akkor ez is elegendő lehet. Ennek nincs karceltávolító hatása, ez szépen konzerválja a felületet és egy selymes fényt kölcsönöz neki. Minimális sérülésektől megvédi, ugyanakkor vízlepergető hatású, és a későbbi tisztítást is megkönnyíti.
Jó munkát hozzá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!