Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy nem fulladnak le azok...

Hogy nem fulladnak le azok benzinessel, akiknek gyors a pedálkezelésük?

Figyelt kérdés

Én még fél éve vezetek, és hol jobban, hol rosszabbul megy a benzinesünkkel. Megfigyeltem apám, ő egyszerre engedi fel a kuplungot és nyomja a gázt, meg sem áll a csúszóponton, és tök simán indul....


El lehet ezt sajátítani? Ő is megáll a csúszóponton csak nem vettem volna észre? A gyakorlottabb sofőrök sem kapják le egyből a lábukat a kuplungról ha elindult a kocsi, vagy ha valaki ügyes, akkor meg sem kell állni a fogásponton???


2011. márc. 7. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is vezetek és dieselel sokkal jobban megy. De ő is meg áll a fogásponton csak nem veszed észre. És igen meg lehet tanulni, nekem is sokkal jobban megy mint az elején.

14 /F

2011. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze semmi nehézség nincs benne én meg még dízellel nem mentem soha de a benzines már alapból és rögtön meg van hála azoknak a sok földutas gyakorlásoknak :P .

16F

2011. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb gázt adok és gyorsabban engedem fel a kuplungot akkor elég gyorsan elindulok de nem pörög ki a kerék.

Ha csak úgy leugrok a kuplungról akkor vagy rángat egyet vagy kipörög a kerék. Ha nem adok neki elég gázt akkor pedig lefullad.

Gyakorolni kell és menni fog.

Nekem szinte a kezdetektől amint megkaptam a jogsimat csak elvétve fulladt le, most is azért néha lefullad ha kapkodok elinduláskor, de emelkedőn is elindulok ha kell kézifék nélkül.

Lehet úgy is elindulni hogy egyenletesen engeded fel a kuplungot, ha jól ismered a kocsit és sűrűn vezetsz akkor menni fog. Fogáspontot is érezni fogod.

2011. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Apukád s megtartja a kuplungot súrlódásponton, csak nem veszed észre. Előbb utóbb beletanulsz, és nem lesznek ilyen problémáid. Ha van egy kis időd próbálj meg elindulni az autóval sík úton, gáz nélkül, csak a kuplungpedállal. Lehetőleg forgalommentes helyen, ahol nem zavar semmi. Addig csináld ezt, míg harmadikba fel tudsz kapcsolni, anélkül, hogy a gázhoz kellene érned. Hidd el, utána nem lesz gond azzal, hogyan kell nyomni a kuplungot. Nem kell megijedni, ha párszor lefulladsz az autóval. Gyakorolj, hidd el, megéri.
2011. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fél év alatt nem sikerült elsajátítani? :O

Jesszus :/

Amúgy meg: "nagy gáz, kis kuplung és a gumi felsikít" ;)

2011. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!