Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért villog a check engine...

Miért villog a check engine kijelző a Suzuki Swiftemen? (Bővebben)

Figyelt kérdés

Az a helyzet ma vettem egy használt Suzuki Swift 1.3 Sedan autót és ahogy elindítom a kocsit el kezd hol villogni a Check Engine.

Az lenne a kérdésem mi lehet a baja ilyenkor?


2011. márc. 4. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szakszervízbe kell vinni, valószínűleg amikor a kötelező szervíz ideje eljött, akkor nem vitték el. A szervízben amikor átnézik a kocsit, ezt a jelzést "kiütik", és a következő esedékességig nem jelenik meg. Legalábbis a mi kocsinkkal ez volt a helyzet (nem Suzuki).
2011. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
A villogás eláll néhány másodperc után? Ha igen, akkor minden rendben van.
2011. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem alszik ki folyamatosan villog járó motornál is...
2011. márc. 4. 19:28
 4/23 anonim ***** válasza:
lehet hogy lambda szonda baja van, ha drágállod a szervizet keress rá az ebay-en a SCAN GAUGE II műszerre, az is tud hibakódot olvasni és mindent mér az autóban( fogyasztás, olajhő, fordulatszám, meddig elég a benzin, szóval amit a központi computer tárol azt kiadja képernyőre, csak meg kell keresned az ODB2 csatlakozót.
2011. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szervízben ki kell olvastatni a hibakódot. Igy senki nem fogja megmondani miért világít.

Mikor vetted nem villogot? Gondolom kipróbáltad vétel előtt.

2011. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:

Valószínűleg immobilizer hiba, nem tudja beolvasni a kulcsot. (persze csak ha van benne)

megoldás, kulcs ki, vissza, gyújtás, hallod amig az automata szivató dolgozik, ha leáll utána indít.

egyébként motorvezérlési hiba is lehet.


Suzukinál nincs szervízfelügyelő beépítve, az enyém is kb 50e km-ig látta a szakszervízt, utána 270e km-ig saját magam csináltam amit kellett, sosem panaszkodott :)

2011. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: Mikor kipróbáltam akkor már villogott de mivel nem nagyon értek hozzá nem is figyeltem csak most...
2011. márc. 4. 19:44
 8/23 anonim ***** válasza:

ÁLLJ!

Mikori a suzuki? ha még a ráncfelvarrás előtti, akkor van egy kapcsoló a kormányoszlop alatt a műanyag belső peremén, kb 6-8 centire a jobb oldalon. Elvileg villanik egyet aztán kettőt, majd rövid szünet, és újra kezdi? Mert akkor ez a szervíz állás azt jelzi, hogy nincs baj.

2011. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
előző vagyok: át kéne kapcsolni azt a kapcsolót.
2011. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19:35?? Automata szivató? Ez jó!! Egy befecskendezős autóban?
2011. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!