Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Be lehet valahogy úgy kötni a...

Be lehet valahogy úgy kötni a ködlámpát, hogy helyzetjelzőként is funkcionáljon? Úgy értve, hogy felteszem a normál helyzetjelzőt és világít alul is és akkor se alszik ki ha tompitottat kapcsolok (bár a rendes helyzetjelző se, de mindegy)

Figyelt kérdés
Szóval valami kis kütyü létezik ami leveszi az áramot, hogy kb. annyira világítson mint egy helyzetjelző? Csak simán rákötném mindkét oldalon. (a normál helyzetjelzőtől vinnék le áramot) rossz ötlet?
2011. febr. 23. 00:11
1 2
 11/14 T5- ***** válasza:

Szerintem nem kell itt senkinek szétverni az autóját bézbózütővel :-)

A kérdező szerintem kicsit fogalomzavarban van és ő valójában DRL-ként(Daytime running lamp-nappali menetfény) szeretné használni a ködlámpáját. Csakhogy a DRL egy kicsit más mint a ködfény, de nem megvalósíthatatlan, mivel pl az újabb Škodáknál egy lámpatestbe van építve a DRL a ködfényszóróval. Igazából szerintem, ha jó helyen van a lámpatest akkor egy izzócserével és helyes bekötéssel meg lehetne oldani.

De engem is érdekelne, hogy ha "E" jelzéssel ugyebár el van látva a gyári ködlámpa, akkor azt máshogy kötve, más izzóvak lehet-e használni DRL-ként, úgy, hogy az annak minden feltételét teljesíti.

2011. febr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Na...erre lennék én is kíváncsi!
2011. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Elvileg izzó csere nélkül is meg leheet oldani, csak a fényét kell levenni, pl. mint a műszerfal világításét is lehet szabájozni.


Koma, ha kivered a ködlámpámat attól szúrófény lesz ami jobban vakít, mivel nem töri meg a foncsor a fényt.


Amúgy meg a jól beállított ködlámpa nem zavarhat mivel az ugye a köd alatt világít.

2011. febr. 23. 13:42
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez elég rossz ötlet szerintem és szabálytalan is egyszerűbb ha veszel egy LED-es DRL menetfényt "E" és "RL" jelzéssel ellátva abba senki nem köthet bele.
2011. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!