Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Be lehet valahogy úgy kötni a...

Be lehet valahogy úgy kötni a ködlámpát, hogy helyzetjelzőként is funkcionáljon? Úgy értve, hogy felteszem a normál helyzetjelzőt és világít alul is és akkor se alszik ki ha tompitottat kapcsolok (bár a rendes helyzetjelző se, de mindegy)

Figyelt kérdés
Szóval valami kis kütyü létezik ami leveszi az áramot, hogy kb. annyira világítson mint egy helyzetjelző? Csak simán rákötném mindkét oldalon. (a normál helyzetjelzőtől vinnék le áramot) rossz ötlet?
2011. febr. 23. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
rossz.
2011. febr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Ködlámpát tompított nélkül TILOS használni, azzal együtt is csak akkor, ha az időjárás megköveteli, azaz köd van, mint a neve is jelzi; és csak lakott területen kívül. Ezt valahogy sok ember nem érti meg, vagy az ő fejükben mindig köd van, mert rengetegnek ég éjjel-nappal...
2011. febr. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Helyzetjelzőként funkcionálna!

Kamionokon, terepjárrókon van szúrófény, még lakott területen belül is világít, mint helyzetjelző.

2011. febr. 23. 02:27
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig ma már akár tompitott nélkül is SZABAD használni.

Sőt mondok jobbat, még augusztusban is felkapcsolhatod abban az esetben ha valamelyik oldali izzód kiégett.

2011. febr. 23. 02:45
 5/14 anonim ***** válasza:

"abban az esetben ha valamelyik oldali izzód kiégett."


A legközelebbi szervízig, ahol kicserélik a kiégett izzót... Attól, hogy nem kötelező az izzókészlet, mert jó részét nem egyszerű cserélni, még nem járhatsz kiégett izzóval. Plusz ha bekötöd helyzetjelzőként, amit ugye a nevéből fakadóan a helyzeted jelzésére használsz, tehát az ÁLLÓ járművön, igen hamar le fog merülni. Beköttetheted felőlem, megoldható, de hogy be fogom verni a ködlámpádat az első alkalommal amikor megpróbálod kiégetni vele a szemem (nem látsz mögöttem két méterre???), az biztos.

2011. febr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mekkora agresszív bunkó barom, akinek ez a legnagyobb baja : Beköttetheted felőlem, megoldható, de hogy be fogom verni a ködlámpádat az első alkalommal amikor megpróbálod kiégetni vele a szemem (nem látsz mögöttem két méterre???), az biztos. Hozzáteszem, nekem nincs is ködlámpám...
2011. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Mekkora agresszív bunkó barom, akinek ez a legnagyobb baja"

Nem ez a legnagyobb bajom. De ha neked tetszik, élvezd.


"Hozzáteszem, nekem nincs is ködlámpám."

Akinek nem inge... Kár, hogy ezt mindenhol hozzá kéne tenni, mert vannak olyan értelmes emberek, akik magukra veszik akkoris, ha nem rájuk vonatkozik.

2011. febr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elvileg megoldható, de mivel a KRESZ szabályai nem engedik, ezért nem érdemes foglalkozni vele.
2011. febr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem vettem magamra, hiszen nekem tuti nem vered ki a ködlámpám,hiszen nincs. Csak ezt az undorító hozzáállást utálom, h na én vagyok a helyi terminátor, ködlámpázol, szétverem köcsög , majd én megmutatom...
2011. febr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó, felőlem nézz két napig folyamatosan ködlámába. Nekem mindegy. Egyszerűen rühellem azokat (azt hiszem jogosan) akiknél köd csak agyon belül van, de ködlámpával közlekednek. Vannak picit értelmesebbek köztük, akik ha odaérnek valaki mögé lekapcsolják a ködlámpát. De hogy a kérdezőnek nem az állóhelyzeti jelzés miatt kell, hanem a "flesselés" miatt, mert "olyan kibeb@szott jól néz ki", na ilyenek még jobban is járnak ha a baseballütő büntet, mint a rendőr.
2011. febr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!