Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi időbe telik lerakni a...

Mennyi időbe telik lerakni a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, totál nem értek a kocsikhoz :P (nő vagyok, de nem szőke:D, kábé annyit tudok a kocsikról, hogy általában 4 kerekük van:P, ezt csak azért írom, hogy totál nulláról kéne indulnom). Haza utazom a nyár végén, és otthon maradnék pár hónapra, hogy lerakjam a jogsit. Addig is, szeretnék tanulni kicsit, hogy tudjak valamit, de nem tudom, honnan tanulhatnék. Tudna valaki nekem linket küldeni? Kresszhez, elsősegélyhez meg olyan is kéne, ahonnan meg tudom tanulni az autó részeit.

Sajnos vezetni nem igazán szeretnék elkezdeni gyakorolni, (éppen megtehetném, mivel van autónk) csak az a bibi vele, hogy Angliában élünk, és a másik oldalon kell vezetni, így csak bekavarnám magam. Először otthon megtanulnék Mo-on, majd ha visszajöttem, párom segítene átszokni a másik oldalon.


2011. febr. 21. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Nefélj a kresz tanfolyamon amit ma már távoktatásban is megcsinálhatsz tanultok az autó részeiről, és ha amúgy nem igényled akkor annyit pont elég is tudnod.


Egyébként nekem kb 4 hónap volt, még anno 2009-ben, a kresz és elsősegély pik-pak megvan, csak utána a gyakorlati órák húzódhatnak el, de az autóssulival szerintem ezt is meg lehet dumálni, hogy neked pl "sürgős". Szerintem ha mindenből átmész elsőre és hozzád igazodik az autós suli és nem fordítva akkor 3-4 hónap alatt meg lehet csinálni.


Mindenképpen vegyél kresz tankönyvet, kresz tesztkönyvet és elsősegély könyvet, és ezeket forgasd is. Előre is megveheted, hogy vmit tanulj, de elvileg a tanfolyam pont erre van.


Sok sikert

2011. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, vehetnék előre könyvet, de magyar könyvet szeretnék, de mint mondtam, Angliában élek, ezért kéne link, ahonnan tanulhatok. Online nincs lehetőségem tanulni? Vagy letölteni lehet valahonnan?
2011. febr. 21. 09:41
 3/9 anonim válasza:
[link] de ez csak a program de én sokat használtam vizsga előtt :D
2011. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. febr. 21. 10:23
 5/9 anonim ***** válasza:

ezt a linket én is magamévá teszem :-)


köszi!

2011. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is 4-5 hónap alatt csináltam meg, suli mellett, 2005-ben, tehát ha csak a jogsi miatt jössz, többet tudsz vezetni, hamarabb is leteheted.

Jobbkormányoson tényleg nem jó gyakorolni, teljesen más a perspektíva :) De nem fog gondot okozni, én próbáltam már, a kezeléssel semmi probléma, az iránytartás furcsa a megváltozott helyzet miatt :)

2011. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Párom nagyon jól vezet, neki kellett egy két hét, mire teljesen átszokott, de úgy, hogy 96-ban szerzett jogsit, és nem volt kocsija egészen fél évvel ez előttig, szóval nem nagyon vezetett, össze tudnám számolni, hányszor:D Ma már minden nap vezet, jó lenne gyakorolni vele, de csak ha majd visszajöttem Angliába. Remélem 3 hónap alatt meglesz. Visszautat még nem is foglaltam, csak haza utat, fogalmam sincs, hogyan fogom még azt is lefoglalni, mert éppen busszal is visszazötyöghetnék, de 1 éves kislányommal ezt nem tehetem meg. (Busszal olcsóbb lenne, mint last minute jegyet venni a repülőre, habár holtszezonban jönnék vissza.)Húzós lesz.

Köszi a válaszokat.

2011. febr. 21. 12:30
 8/9 anonim ***** válasza:

tudok helyet mondani, ahol "okosban" lehet jogsid gyorsan! írj privit ha érdekel!

nem illegális, ott kell lenned a tanfolyamon, vizsgán stb.!

2011. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

énis külföldröl mentem haza a jogsi miatt.. de csak két részletben tudtam megoldani..elmélet megvolt kb 2 hét alatt. a gyakorlat pedig késöbb kb.1 hónap alatt.

sok sikert

2011. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!