Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamion jogosítványhoz mi...

Kamion jogosítványhoz mi szükséges?

Figyelt kérdés

Gondolom a "B" Kategóriás jogosítvány minimum.

Ezen kívül valami más? Most kb. mennyibe kerül?

Munkavállaláshoz mi szükséges? Érettségi ? alapfokú angol , német nyelv vizsga elég?


2011. febr. 14. 16:46
 1/3 omadjoe ***** válasza:
100%

40tonnás szerelvény vezetéséhez kell minimum:

orvosi alkalmassági vizsgálat

érvényes B,(ára: kb.150e ft)

C, (kb.150e ft)

E kategoria. (kb.110e ft)

pályaalkalmasági vizsgálat: (PÁV3, v. jobb)( ára hatósági áras, azt hiszem, h. 7e ft körül van)

digitális sofőrkártya (10000ft) 5 évig érvényes

GKI kártya (ez váltotta fel a belföldi, és nemzetközi fuvarozói engedélyt.) ára kb:135e Ft

ha meg van a B kategoriád, és ezen felül kell csak megszerezni a többi engedélyt és kategóriát, akkor is mélyen a zsebedbe kell nyulnod, mert 400e-500e Ft között fogsz fizetni ezekért. ebben nincs bele számolva a páv vizsga utiköltsége, a tanfolyásra valo szaladgálásra rászánt pénz, és idő. ezeket a kategoriákat, engedélyeket kb. 1 év alatt le tudod tenni. éettségi nem kell. nyelvizsga nem kell, de jo ha tudsz alapfokon angolul, németül, és franciául.

2011. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. És köszönöm! én is olyan 400-500 ezerre tippeltem. Elbírnám viselni ezt a munkát! :)
2011. febr. 14. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom mi olyan vonzó... egy pár kérdénél már leirtam, hogy egyáltalán nem olyan, amilyennek sokan hiszik! Alig vagy otthon, nem fürdesz naponta, negativ bánásmód, stb.. 1-2 hónap után szerintem a 80% abbahagyná a melót.
2011. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!