Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy minden...

Miért van az hogy minden normális jó állapotú autó kereskedős, a magánszemélyek miért nem várják ki a vevőt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 13:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Inkább beadják olcsóbban minthogy kivárják a vevőt,ez HÜLYESÉG ÉSLUSTASÁG!!!
2011. febr. 12. 13:38
 2/6 anonim ***** válasza:
sok macera ha magad adod el, lehet a kereskedés kevesebbet ad érte, de akkor le van tudva a papírmunka
2011. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most szeretnék autót váltani,de én kivárom a vevőt.A kereskedők csak filléreket adnának az autómért,aztán persze busás haszonnal eladnák.Hát akkor inkább eladom ÉN!
2011. febr. 12. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kivárod, kedves egészségedre. Viszont nem kizárt, hogy egyesek nem ennyire türelmesek és a köszönés helyett "Mennyi az alja?" kérdéssel kezdő, az általad még éppen elfogadhatónak tartott ár felét kínáló vevőktől kiakadnak. Vagy eleve nincs is kedvük hozzá. Esetleg csak nem szeretnék fél évig árulni az autót, közben fizetni rá a biztosítást és a következő évi gépjárműadót. Vagy mondjuk megtalálták azt az autót, amire szeretnék lecserélni és az árhoz kellene, hogy kifizessék nekik a régi autót. Akkor meg nem járható út az, hogy várunk 3-4 hónapot, mire az is elkel, mert egy jó állapotú, leinformálható, az igényeknek megfelelő autóra amint lehet, le kell csapni.

Vagyis amit te teszel, az sem rossz. De az egyszerű földi halandó, aki gyorsan, egyszerűen szeretné letudni egy szem autójának cseréjét, néha kénytelen másra bízni az értékesítést.

2011. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 1hónapja vettem kocsit. És tapasztalatom alapján a kereskedőknél csak roncs kocsik voltak szépen felpolírozva, telefújva szilikonnal, stb. De műszakilag szarok voltak. A hirdetésben a képeken ettől persze nagyon jónak tüntek, élőbe meg hánytam tőlük. Majd egy magánszemélytől vettem, akié koszos volt, de amúgy tip top.
2011. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rövid story:


Volt egy Ford Focus-om, 98-as évjáratú, én 800 körül akartam eladni. Felraktam a www.hasznaltauto.hu -ra, és 2 héten belül 7! azaz HÉT kereskedés hívott hogy megvennék tőlem a kocsit 700ezer körül. Én még vártam vele, hátha lesz jobb ajánlat is, és 1 hónap múlva hívott egy magánember, hogy 750-ért elhozná. Odadtam neki, elvitte, utánna hívtam az új kocsi tulaját amit kinéztem magamnak, és azt mondta hogy már elvitték. 2 hónapom ment rá amég találtam másik autót ami a feltételeimnek megfelelő volt. De ha odadtam volna egy kereskedőnek és 50ezret buktam volna rajta, azt a 2 hónap idegeskedést megspóroltam volna magamnak és az "álomkocsimat" használnám.


Gondolom ebből a történetből lebirod vonni a tanulságot, sok embernek nem ér meg 3-4-5%-al több pénzt a sok várakozás, idegeskedés, arról nemis beszélve hogy fizetni kell az eladni kívánt kocsi biztosítását + adóit.

2011. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!