Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinéztem magamnak 3 (használt)...

Kinéztem magamnak 3 (használt) autót, melyiket érdemes választanom? Melyik mennyibe kerülne mindennel? (lent)

Figyelt kérdés

3 autó számomra 3 külön (ár) kategória, minimum és maximum. Érdekelne hogy melyiket ajánlanátok a következő szempontok alapján: biztonság, időtállóság, alacsony fogyasztás, alkalmas hosszabb távú (külföldi német görög spanyol o.) utakra, valamint mindegyikről érdekelne hogy pontosan mennyi lenne a végösszeg (papírokkal mindennel ha azt venném). Hitelről mi a véleményetek, aki esetleg nem utasítja el elvből, mit tud ajánlani. Friss jogsis vagyok.

3 autó:

[link]

[link]

[link]


2011. febr. 6. 16:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lehet venni 307-t, de nem neppertől, és csak olyat aminek megvan minden papírja és a szervíztörténete. Ja és lehetőleg a második szériából (más a hűtőmaszk, abból lehet észrevenni). Igaz hogy egy viszonylag elbaltázott típus volt a 307, de azért ha kifogsz egy rendesen karbantartott példányt akkor el lehet járkálni vele, mindent tud amit szeretnél: kényelmes, keveset fogyaszt, tágas. Hitelt szerintem felejtsd el, inkább vegyél 5-6 évvel idősebb kocsit, azoknak is négy kerekük van, épp elég fejtörést fog okozni majd az autód értékvesztése nem hogy még hiteleket is keljen törleszteni utána.
2011. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
2011. febr. 6. 21:40
 13/15 A kérdező kommentje:
Ezesetben hitel kizárva. Bár értékvesztés téren, úgytűnik maradok az 1M alatti kategóriában, viszont ez az autó körülbelül 1 évre kellene, mert utána németországba megyek dolgozni, és lesz céges, csak addigis jó lenne egy kis gyakorlat no meg időből kevés van de sokat kell mászkáljak a városban mostanában.
2011. febr. 6. 21:45
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha csak 1 évre kell akkor ezek közül mindenképpen a Mondeo, esetleg egy Scorpio. Hirtelen ezeket találtam:

[link]

[link]

[link]

2011. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

ha friss jogsis vagy, az összes eddigi kocsiról lebeszélnélek. Én is friss jogsis vagyok, nagy hibámra egy 2es golfot vettem, már megbántam.


Amit a mai tudásommal én a helyedben vennék:

- opel astra f

- suzuki swift

- esetleg ha már nagyon erőlteted, akkor egy ford fiesta, de még a korábbi szériákból

- opel corsa


Ezek kicsi autók, könnyű vezetni őket és nem fog rámenni a gagyád se a biztosításra, sem a fenntartásra. Ha veszel egy 70le feletti kocsit, simán lesz 100k is a bizt. egy évben, vagyis pár év alatt többet csengetsz be bizt.ra, mint a kocsi ára!


Tudom hogy nagyon szeretnél már autót, de kevés pénzből nagyon nehéz jót venni. Én elkapkodtam, meg is lett az eredménye, van egy pénznyelőm! Ha jót akarsz magadnak inkább spórolsz még egy kicsit, és veszel 500-600-ért valami olyan kocsit ami bírni is fogja és nincs vele havonta valami szívás...


Felhívnám továbbá a figyelmed, hogy az autózás drága hobbi, mielőtt belevágsz bármilyen kocsiba is, számolgasd ki mennyibe fog kerülni kb. egy évre. Számold bele a fogyasztást (átlagban 10-15e km-t megy egy kocsi egy évben, ez persze nagyon változhat, de ezt szokták alapnak venni), ehhez még a bizt., teljesítményadó, néha olajcsere, ilyesmi kötelező körök, ha valami elromlik benne, annak a cseréje, néha esetleg parkoló díj, néha kocsit kell mosni.


Szóval simán benne lehet akár évi 600-700e ft-ba is!

Akkor vágj bele, ha ténleg lesz rá ennyi pénzed, mert különben kidobott pénz.


Én magamnak hobbi/tanuló autónak vettem, nagyon sokat filóztam rajta, amikor nekem is kijöttek ezek a számok. Nem elriasztani akarlak, csak azt hog számolj mieőltt fejest ugrasz!

2011. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!