Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz e? ha autóval közlekedem...

Igaz e? ha autóval közlekedem és rajta a világítás nő a fagyasztás

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 22:36
 1/10 anonim válasza:
49%

nem a kocsi külső és belső hőmérséklete nem sokat változik tőle és az a minimális is pozitív változást eredményez :P

"fagyasztás": én a száraz jeged ajánlanám vagy ha bírod az online gameket akkor : wow és a frost maget :D


19F

2011. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%

ha 1 ford mustang gt akkor megértem :D


19F

2011. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

igen igaz nő az injektorok nyitási ideje legalább 20%-al

[link]

2011. jan. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz, de ha a gyakorlati részét nézed, akkor többe fog kerülni a büntetés a be nem kapcsolt lámpa miatt, mint amennyit megspórolsz. Egyébként a fogyasztás azért nő, mert a generátor teljesítményfelvételét kell fedezni, mert mechanikai energiából alakítja át elektromos energiát.
2011. jan. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2x55W+2x15W=140W=0,14kW~0,2LE. Ennyivel kevesebb lesz a meghajtásra jutó teljesítmény (kicsit több a veszteséges generátor miatt). Fogyasztásban ez jelent mondjuk 3 csepp/km-t.
2011. jan. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hosszú távon 2-3 decit jelent. Szlovákiában voltam pár éve, ott nem kötelező. Stabilan 2-3 decivel kevesebbet fogyasztott a kocsi. Lehet, hogy az ottani benzint is jobban szerette, de ehhez jobban köthető.
2011. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igaz mert abból termeli az áramot a lámpához meg tölti az akksit
2011. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ez kb. 7. osztálxod fizikai ismeretekkel is kikövetkeztethető szerintem...
2011. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2-3 deci? Érdekes. Az nagyon soknak tűnik nekem!
2011. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha lehet spórolni, akkor ne a biztonságon akarj spórolni. Sokan nem veszik komolyan, de nagyon sokat jelent az, ha a kocsi normálisan ki van világítva és lehet látni... (látni és látszani).


Szerintem 100km-en kb 100 ft-ot jelenthet, azaz szinte semmi, viszont ha valaki mondjuk azért nem jön neked, mert észreveszi a lámpád, az akár milliós tétel is lehet... Melyik is éri meg jobban? Ez a látszani dolog egyébként főleg az előtted menő visszapillantójára érvényes, mert tükörben jobban észrevenni a lámpát.


Ha már spórolni akarsz, akkor a szokásos tippek:

- felesleges vackokat kidobálni

- motorfék

- guminyomás, stb...

2011. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!