Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki lehet e mosni a motorteret...

Ki lehet e mosni a motorteret és a motort sterimoval mosni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
óvatosan ,lehet
2011. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem merem, volt még annó egy Passatom (régebbi féle) kocsicsere tervezés előtt piacra indulva lemostam és még aznap gyújtáselosztó után jártam. Kozmetikákban is hallottam már hogy nem vállalják a motor mosást, de minden mást igen ami rájuk tartozik. Úgyis sokan ki fogják mosni és vagy fog ártani vagy nem, én biztos hogy nem fogom, inkább időzök vele majd tovább óvatosabban.
2011. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sterimob !
2011. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 8v-es kocsiknál a gyujtáselosztot le kell zacskoval takarni de ugy tudom hogy a 16v-es kocsiknál le lehet simán sterimozni. Mi mostunk a kocsimosoban 16v-es peugeot-ot és semmi baj nem volt.Nem tudom, hogy milyen kocsid van de mielött elkezded szerintem nem árt ha elmész egy kocsimosoba és megkérded, hogy ajálják vagy sem.
2011. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt azért elmagyarázhatnád, hogy miért más a "8v-es" motor lemosása, mint a "16v-es" motoré?
2011. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

háát megmondom öszintén, hogy fogggalmam sincs:)

dolgoztam egy kis idöt automosoban csak ilyen beugrosként és akkro hallotam erröl. Én arra gondolok hogy a 16v-es kocsik fejletebbek de ez csak az én véleményem.Az is lehet, hogy ez az egész egy hülyeség...

2011. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szóval, azért tartom ostobaságnak, mert a jelzés a szelepek számára utal. Márpedig ezek a szelepek a blokkon belül védett helyen vannak. Amire figyelni kell az főleg a gyertyakábelek, gyújtáselosztó védelme a nagynyomású-forró víztől. Persze ügyelni kell a többi elektromos vezetékre is, csakúgy mint a gyengébb(műanyag) alkatrészekre. Én pl. a szélvédőmosó vékony műanyag csöveit szaggattam le egyszer egy rossz mozdulattal.
2011. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Uraim, hölgyeim, nem tudom ti mennyit- és hogyan vezettek, de esőben 120-nál olyan vízfelhőt kap a motor, hogy egy kis motormosás ahhoz képest nudli. Javaslom, hogy sürgősen javíttassátok meg az autótokat, ha a motormosás után nem indul. Ha meg takargatni kell az elosztófedelet a folyóvíztől, javasolnám a gumiszigetelések cseréjét, különös tekintettel a gyujtókábel-védősapkákra.
2011. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem azért mer hibás lenne valami, de ha nem célzol telibe az elosztóra és a generátor szellőzőnyílásaira mosás után semmi gond nem lehet. Igaza van az előttem szólónak is hogy 120-nál esőben hasonló a helyzet.

Különben láttál már használtautó keresekedésben olyan autót kínálni melynek a motorja csupa olaj? Nem? Na és mit gondolsz fogkefével súrolták le?

2011. jan. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
120-nál esőben, vízfelhő? :)) Hát ti viccesek vagytok. Ha nem tudjátok miről beszéltek inkább ne szólaljatok meg. Igen is le kell takarni az elosztó fedelet és elektromos alkatrészeket és ezeket kerülve lehet lemosni óvatosan és kiszárítás után indítani. Az akkumulátort sem árt addig lekötni mert bizonyos alkatrészeket teljesen tönkre tehet a zárlat. Mosás után pedig az elosztófedelet levenni esetleges vizet kifújni-törölni és a gyertyafészkeket gyertyakábeleket is vízteleníteni.
2016. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!