Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet olyan magas hangú dudát...

Lehet olyan magas hangú dudát szereltetni, az autómba mint a rendőrségnek?

Figyelt kérdés
A rendőrségi autóknak magasabb hangú a dudája, mint a többi autónak. Megcsináltathatom én is olyanra, vagy van rá törvény? (Nem áll szándékomban, csak érdekel.)
2011. jan. 14. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
nem szabad! sőt még szirénát se tehetsz bele, ilyenért még a müszakit is elvehetik
2011. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
légkürtöt is szerelhetel bele nekem már régóta van de erre valóban van valami szabály bizonyos decibelig lenne szabad használni. Műszakira biztonság kedvéért mindig leszedem a tápfeszültséget a kompreszorról így nem tudnak belekötni ha nem szól.
2011. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A dudájukról nem tudok, hogy más lenne. Szerintem nem is foglalkoznak vele, valami szóljon és jó az úgy. Ami más hangot ad ki, az a sziréna, viszont ha jól tudom, a megkülönböztető jelzést be kell jegyeztetni a forgalmiba, anélkül nem lehet használni az autón. Vagyis hiába szerelnél fel szirénát az utcai autóra, nem lenne törvényes, mert a forgalmiba nem jegyeztetheted be (hiszen csak egy magánautó, arra olyan nem kell).
2011. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a megkül. jelzére gondolok. Hanem sokszor zöld lesz a lámpa, és elbambul az illető, és mögötte rádudál egy rendőr autó, és sokkal magasabb frekvrenciájú a rendőrautónak a hangja, mint a többi sima autónak.
2011. jan. 14. 17:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyi kikötés van, hogy nem lehet változó hangmagasságú.
2011. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az duda, akkor duda, nem értek hozzá... Egyébként én úgy tudom, olyankor a sziréna "brekegő" funkcióját használják. Egyébként pedig bármilyen dudát beleerőltethetsz az autóba, csak európai hatósági jelzése legyen (bele legyen ütve az E betű meg valami jóváhagyási szám).
2011. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező az úgynevezett Airhorn-ra gondol az az ami sokkal hangosabb a sima dudádnál és ez valóban a sziréna "duda" funkciója.
2011. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ,csak eredetileg amivel a gyár kiadta azt szabad használni.
2011. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!