Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad egyszerre benzint és...

Szabad egyszerre benzint és dízelolajat tankolni egy autóba?

Figyelt kérdés
A faterom a Punto II 1.9D autónkba benzin+dízel keveréket akar használni, mert valaki azt mondta neki, hogy akkor könnyebben beindul hidegben. Szabad ezt? Valahol azt olvastam, hogy nem ajánlott, nagy károkat okozhat a motorban, valamint nem is hallottam ezelőtt még senkitől sem ilyet. A válaszotokat előre is köszönöm.
2010. dec. 31. 17:44
 1/9 anonim válasza:
Igen, szoktak, hogy ne dermedjen le az olaj, de kb teli tankba egy fél deci többet nem szabad, mert tönkre megy a porlasztó. D e ha olyan mondta aki már csinálta, akkor az arányt tőle érdemesebb megkérdezni, mert teli tankhoz lehet, hogy egy liter is mehet.
2010. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"mert valaki azt mondta neki, hogy"


Na itt a hiba! Mert valaki azt mondta neki... ő neki meg a szomszéd fiának a unokaöccse mondta. Ilyen hülyeségeket ne higgy el!!

2010. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A régebbi diesel autókba szabad. Az arány kb 10 %

Én mindig szoktam az 1.6 TD golfomba. a 10 % a fontos 50 literbe max 5 litert. Nagy hidegben jobban indul.

2010. dec. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rakhat benyát a gázolajhoz,rokonok és emiatt piszok jól keverednek is egymással. Tényleg jobban indul az autó és az üza. szűrőn is könnyebben át megy a dízelolaj. Kb 10 % körüli lehet az arány azaz 10 l gázolajhoz ,1 l benzin mehet simán.
2010. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A diesel nyomásra robban. A benzines meg szikrára. Ezt nem mondták neki?
2010. dec. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A dieselolaj nyomásra robban de a benzin csak a dieseltől robban ezért a teljesítmény nem lesz épp nagy, csökkenti.
2010. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szabad de keveset! 50 liter gázolajhoz 1 liter benzint.Így könnyebben indul az auto a nagy hidegben,és a motornak sem lesz semmi baja.
2010. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...
2011. jan. 1. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont a benzintől folyt orrán száján az adagolóm.

A benzin megkeményíti a gumialkatrészeket csöveket stb. Annó én is ebben a tévhitben éltem míg meg nem találtam a helyes eljárást a téli használatra. Nem benzint kell a tankba önteni,hanem denszeszt,mert ez a folyadék elnyeli a vizet és el tudja égetni a motor.


[link]

2011. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!