Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fagy be az autómon minden?

Miért fagy be az autómon minden?

Figyelt kérdés

Lassan kezdem unni hogy az autón minden megfagy.

Ajtókban a zárszerkezet,maga az ajtó,tanksapka zár,hátsó kerekek (nem húzom be a kézi féket)stb.Most se tudtam bezárni a hátsó ajtót mert annyira befagyott hogy ki kitudtam nyitni de már bezárni nem tudom így most nyitva van és még jobb lesz reggel mert még belülről is befognak fagyni az ablakok.És hiába nem húzom be a kézi féket akkor is befagynak a hátsó kerekek így kín szenvedés vele elindulni.Van ezekre a problémákra valamilyen megoldás?


2010. dec. 30. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:

A legkézenfekvőbb a garázs, de gondolom az nem játszik :)


Egyébként az egyik kint telelő autómmal én is pont ezeket szenvedtem el, ha néha használni akartam. Én egy csodálatos szert használok, ami mindenre jó, így hívják h WD40 :)


Be szoktam fújni a zárakat (kevés kell bele) illetve az ajtónál a gumikédereket, illetve a zsanérokat. Nem szükséges minden nap, főleg a zárakat nem, de működik/nyílik ahogyan kell :)


A kézfékbowdent is be lehet fújni kicsit.

2010. dec. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a probléma anno a BMW-knél is felmerült. A gyakori fagyásokkal kapcsolatban ők erre a következtetésre jutottak:

[link]

2010. dec. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél Jégoldót, intersparban 500 ft, ráfújsz egy kicsit, azt utána hamar megolvad és akkor levakarod a jeget. Ennyi az egész.
2010. dec. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
ma 02:18--Látom az álmatlanság mire rá nem visz!!Azért irtad ki a kérdést hogy elsüthesd a viccet???Kac-kac!Jó poén volt!
2010. dec. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy szenvedek az autómmal, mert rövid utakra használom. Ennyi idő alatt elkezd leolvadni a jég, de annyit nem megyek hogy ki is száradjon. Ebből következik, hogy a keletkezett víz a hidegben visszafagy. Az ajtókat alig bírom kinyitni és legutóbb az ablaktörlő kar fagyott úgy oda kasznihoz, hogy egy egész üveg jégoldót fújtam el, mire el tudtam indulni.

Amikor még több időm volt foglalkozni az autóval, a hideg beállta előtt "felkészítettem" a hidegre, az ablakokat páramentesítővel fújtam be és az ajtókon a gumicsíkot szilikonzsírral kentem le. Nem is volt ennyi problémám.

2010. dec. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ajtónál a gumit fújd le először jégoldóval, töröld le, majd utána szilikonnal fújd le.

A zárra használj jégoldót.

2010. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

00:30

Garázs az van de sajnos elég huzatos így kb annyit ér mintha kint állna az autó :(

A WD 40 et kipróbálom hátha segít.De az ajtóval mit csináljak??nem tudom az istennek sem bezárni.Biztonsági övvel van rögzítve mert nem tudom bezárni.Természetesen ennek köszönhetően az ablakok és a szélvédő is befagyott így most azt is kapargathatom.A hátsó kerekeket meg már meg se néztem mert tuti azok is befagytak.

UTÁLOM A TELET!!!!!

2010. dec. 30. 10:54
 8/9 anonim ***** válasza:
jaja, en is ezert tartom garazsban a kicsiket...
2011. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A wd40 tényleg hatásos.Befújtam vele az ajtónál a gumitömítést és azóta nem fagy be az ajtó meg a zárakba is nyomtam egy kicsit és így már nem fagy le az sem.A kéziféket nem húzom be inkább sebességben hagyom.
2011. jan. 30. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!