Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 nem tuningolt...

Simson S51 nem tuningolt tulajdonosok! Segítségek?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy tapasztalatból, milyen egy viszonylag nagyvárosi tempóban haladni simóval? Túl lehet élni anélkül hogy széjjelagyontúrnának az autósok? És dombon fölfele betonúton (kb 10°-os emelkedőn) mennyi erőt veszít el a moci? Sokat vagy azért tűrhetően? És még annyit, hogy mennyi az üzembentartása napi használati szinten?
2010. dec. 28. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ekem már 8. éve van egy full gyári simóm...

Az igazi városi tempóra szerintem alkalmatlan, gondolok itt pl pesten a Váci út közlekedésére... Viszont egy kisvárosban tök jól el lehet vele evickélni.

Nem tudom merre laksz, milyenek ott a viszonyok, Én a Börzsönyben lakom, úgyhogy van itt 12%-os emelkedő is egy jópár... :) Ide a legideálisabb első fogaskerék a 13-mas lenne, vékony ember esetén jó lenne a 14-es is ( nekem 17-es van rajta jó ez is, emelkedőn nem sietek:) )

Ha Alföldi lennék 1000% hogy csak 17-es fogaskerekem lenne elöl, mert lehet hogy nem gyorsul olyan jó, viszont semmi megeröltetés nélkül tud 65km/h utazótempót...

Nagyon szeretem a simsonokat, és tényleg utáloma robogókat ( volt nekemis:P ) viszont forgalmas városban ideálisabb egy 80-100e ft-os robogó, mint egy simson... kevesebb az esélye, hogy lerobban(mert új) és gyorsabb...

Viszotn ha kisvárosi/falusi vagy, akkor ajánlom a simsont, mert a szivedhez fog nőni, ha nem kókányoltat veszel és megérzed az életérzést:) ( meg a tömés nem fog kiesni a fogadból mert legalább nagyobb kerék van rajta:D)

2010. dec. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A simsonba az még a jó, hogy csak a kötelező biztosítást kell rá fizetned, ami évente pár ezer forint csak, és a benzin fogyasztása is csak 2-3 liter 100kilóméterenként.

Csak az a hátránya, hogy rossz időben nem lehet használni.

2010. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem pont ilyenem van, de simson. Apukám vette újjonnan, ő is megtanult rajta motorozni és szerelni, én is. Első motornak teljesen megfelel, de később mindeképpen egy kicsit szívósabb. :) Amúgy városi forgalom neki nem való, de dombokon nem nagyon hátrál meg. =)
2010. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Első: Hát igazából én munkába járásra használnám egy faluból Miskolcra (forgalom nem egy Pesti szintű, de azért itt is van). Robogókkal az a gondom, hogy hogyha tovább szeretnék 'lépni' akkor még nincs nagy rutinom csak annyi, hogy tudom húzni a gázt!:D Míg a Simsonnál megtanulhatok szerelni is, váltás-kuplunghasználatot is.

2010. dec. 29. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ha az autósok tempóját fel akarod venni, arra csak nagymotor alkalmas. Lehet, hogy a robogók gyorsabbak, mint egy simson, de kb. 2-3 év alatt meg is ölöd a motorját. Különben is, hiába megy egy simson, vagy robogó 50-60-as tempóval. A sok terepjárós k.csög úgyis 80-nal megy a városban is, és letúr a francba. Én jártam sokáig simsonnal, nagyon szerettem. Aztán vettem egy 250-es ETZ-t, azt meg imádtam! A simson nagytesója, csak stabilabb, gyorsabb.
2010. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
persze értem, nem is akarom én felvenni az autósok tempóját, csak annyit hogy ne túrjanak meg dudáljanak le, meg hogy legalább annyival mehessek ami a sebességhatár. robogót nem is akarok venni, mert majd tovább akarok lépni a simson után egy nagyobbra (szerintem egy 250-esre vagy egy nagyobb 25kW-ra korlátozott mocira).
2010. dec. 29. 16:00
 7/7 anonim válasza:

23:34 válaszadónak:

a 17 fogaskereket egyáltalán nem ajánlom mert gyorsabb lesz a gép de viszont ez az erő csökkenésére megy és épp az h jobban fog gyorsulni és jobban fog erőlködni 17 fogaskerékkel és megrövidíti a motor életkorát, gyárilag a 14 fogaskerékkel az utazó tempója 60km/h de ha jól össze van rakva akkor megy az többet is...

Abban egyet értek vele h a simson korától fogva több hibajelentősége van mint egy robogónak de azt nem alítanám h a kávédarálók gyorsabbak mint egy simson. Szerelhetőség szembonjából viszont szerintem egy simson megfelelőbb mint egy robogó a simson meg bírod javítani az út szélén de egy robogót kevesebb eséllyel

2011. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!