Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A krosszmotorosok, supermotóso...

A krosszmotorosok, supermotósok miért nyújtják ki a lábukat kanyarodáskor?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a kitámasztás végett.Mivel egyenetlen,olykor sáros talajon versenyeznek ezzel is segítenek a kanyarodásban.
2010. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

nem nyujtjuk ki a labunkat, hanem oldalra feszitjük es a terdünket majdhogynem a földhöz erintjük, ezzel segitve a kanyarodast, es elösegitve az erzekelest!


Alex

2010. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem a sportmotorosoknak szokott leérni a térde?


Én erre gondoltam:

[link]


Szerintem itt full nyújtva van,nem feszítve.

2010. dec. 21. 09:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól megnézed a csókát akkor láthatod hogy egy kicsit besokallt és azért nyújtotta ki a bakancsot,mert más választása már nem volt!!Látszik ahogy szikrázik a lábtartó!!Nagyon jó kép!!!Ez nem a "szokták"kategória hanem igy jött ki a lépés!Amig lehet ilyenkor a lábtartón van a láb!Tapasztalatból mondom!
2010. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Könnyebb kanyarodni, jobban megdőlhetsz, és ha baj van (túldőltél és már-már kicsúszna a motor) lábbal picit a talajt megérintve helyre tudod valamennyire hozni a szitut.


Amatőr endurósként legalábbis ezt tapasztaltam. Ha viszonylag nagyobb tempóval terepen jött egy nagyobb kanyar, de még nagyon lassú tempónál vett kanyarnál szintén, sokkal egyszerűbb az egyensúlyt megtartani.


Persze a profi kategóriában fenntartják a lábtartón a lábukat amíg csak lehet, és ha nagyon vége van a dolognak, mint itt, hogy lábtartó a földön, akkor nyújtják ki oldalra.


De szerintem ha felülsz egy ilyen motorra, úgyis sorra jönnek ezek a dolgok, hoyg hogy egyszerűbb kanyarodni,több gyakorlás után megint más, stb.

2010. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!