Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miért sötétítik le...

Az emberek miért sötétítik le az autó üvegeit?

Figyelt kérdés
Miért? Hogy ne lehessen látni ki ül, vezeti az autót?
2010. dec. 18. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

igen! na meg állat jó ám h már szürkületben pl lehet benne sexelni ott is ahol van forgalom :)


de amúgy a mai napig se vagyok tisztában azzal, h mennyire lehet, mert állítólag van valami szabály meg szabvány erre, de szintén állítólag ezt max a műszaki vizsgán nézik, na meg csak hátul lehet, áá a frász tudja ... de némelyik autónak meg tök jól is áll (most nem suzukiról beszélek persze)

2010. dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
mi a babánk miatt sötétítettük le nagyrészt. A nap elleni védelem miatt. Másrész ritka autónk van zavart engem hogy mindenki átbámul
2010. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Véd naptól, a melegtől, nem lehet belátni.

Vki azt írta egy korábbi kérdéshez hogy már az elöl lévő ablakokat is lehet sötétíteni. Már régebb óta látom sok autón hogy le van sötétítve. Ha a rendőr nem szól érte akkor sima ügy mert műszaki előtt kicseréli egy gyárira, vizsga után meg vissza.

2010. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves x. hozzászóló.

Az A és B oszlop közötti ablakokat nem érdemes sötétíteni, mert a gyári színezés már alapból csak a fény kb 75% engedi át. 70% vagy 75% a határ ezeken az ablakokon. Tehát ezekre leginkább semmit nem szabad rakni. A B oszloptól hátrafelé viszont azt raksz, amit akarsz, ebbe beletartozik a hátsó szélvédő is!

Ez egészen biztos :) De utána is nézhetsz.


Nekem azért van lesötétítve mert jól néz ki, egyes fóliák a hőt is rendesen visszaverik, tehát mondjuk kevesebbet dolgozik a légkondi. Egyébként kéjes örömöt okoz számomra, hogy NEM látnak be, ellenben én kilátok. Ennyi.

Éjszaka, ismeretlen helyen tolatni viszont tényleg szar!

2010. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

11:35 Lehetséges hogy én lennék lemaradva?

Néhány hónapja velem a rendőr vetette le az elsőkről a fóliát. Bár lehet, azóta változtattak.


Azt viszont könnyen megnézheted, hogy van-e az első ablakokon AF-es engedélyszám, tehát a telepítő adott-e rá ilyet, mert ha nincs akkor azért nem vállal felelősséget a fólia telepítője. Ha mégis adna műbizonylatot ahhoz a fóliához ami a jogszabályban nem megengedett, akkor megb*szhatják. Ezt nyilván nem vállalja.


Én az autókon általában csak a B oszloptól hátrafelé látok műbizonylatot.


(Tételezzük fel, hogy nem otthon gányolta rá a fóliát)

2010. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem bármire, a hátsó ajtókon asszem legalább 50%-nak kell lenni.
2010. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Legalább? :)

Nekem 5% fényáteresztésű fólia van rajta, a hátsó szélvédőn is, és van róla műbizonylatom. Amikor felrakták rá, elmagyarázták, hogy hová mit lehet. (Mindent lehet természetesen, csak nem mindenre kapsz műbizonylatot)

2010. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11:37 jól mondja.
2010. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hőszigetelés.Nyáron nem tűz be a nap.

Pl jövök haza Németországból nem süti a kezem-lábam 8-9órán keresztül.

2011. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nap ellen nagyon keveset véd inkább hogy ne lássanak be az autóba.
2011. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!