Mire számítsak, a jogosítvány megszerzésénél?
Majd jövőre megyek beiratkozni a B-s jogosítványért.
Csak nem tudom, mire számítsak, mit kell majd csinálni, hogy néz ki majd ez az egész?
Elmegyek beiratkozni, befizetek egy összeget, kell orvosi vizsgálat, és milyen egy KRESZ óra? Beülünk oda 30-an, és az oktató kérdezget tőlünk? Aztán KRESZ viszga után lesz a rutin? Ott beül az oktató mellém, és mondja mit csináljak? És a forgalmi? Ott mondják mit csináljak, vagy majd magamtól kell a vizsgát vezetni?
Másnak milyen volt ez az egész jogosítvány szerzés?
én 6,5 éve csináltam akkor így zajlott: bementem az autósiskola irodájába, ott ki kellett tölteni egy papírt és elmondták mikor lesz az első elméleti óra.Utána el kellett mennem háziorvoshoz, alkalmasságit csináltatni, itt volt az első pont amit fizetni kellett kb 5000 volt. Aztán jött az első óra, le kellett adni az alkalmasságit, be kellett fizetni az elméleti oktatás árát és az elméleti vizsga díját. Az elég változó, hogy mennyien vannak egy tanteremben.Az oktató minden alkalommal tartott egy előadást, közben kérdezgetett. Mikor a vége felé jártunk az anyagnak akkor próbatesztlapokat töltöttünk( most már gépen nyomják). Közben nem árt letenni az egészségügyi vizsgát, ez elég gyorsan megvan.
Ha az elméleti sikerül, akkor utána várni kell míg hív egy gyakorlati oktató(persze van olyan iskola, ahol te választhatsz). Első alkalommal kivisz a rutinpályára, ott átülsz és mondja az instrukciókat. A rutin vizsga
10.órán van azt hiszem(kb 15 perc egy ilyen vizsga), ha sikerült jöhet a közúti vezetés, itt már csak te vezetsz.
Az oktatód mondja az útvonalat, ez 20 óra lesz. A vizsgán húznod kell egy vizsgaútvonalat és az adja az irányt(ez pedig 45 perc). Ha jövőre kezded, akkor szerintem ess neki már most egy kresz könyvnek és töltsd le a legújabb számítógépes kresz teszt programot és gyakorolj ezerrel!
a kresz tanfolyamon az oktató tul. képpen a kreszt meséli el, kiegészítve szabály magyarázatokkal, példákkal, kivételekkel. Adott esetben sok gyakorlati tanácsot is ad egy-egy témakör kapcsán (pl.: ha ki akarsz kerülni egy előtted állót, akkor messzebb állj meg tőle, hogy legyen helyed...)
Mivel a kresz-en elég sok info hangzik el elég rövid idő alatt, ezért én javaslom hogy előtte olvasgasd el a könyvet.
Rutin: első órán beültök a kocsiba, és az oktató mindent elmesél a nulláról (milyen kezelőszervek vannak, melyiket hogyan kell használni, stb...) utána pedig elindultok a rutinpályán és megtanulod kezelni a kocsit.
Rutinvizsga: nem vészes
Forgalom: te vezeted az autót egyedül, de mindent az oktató mond: mikor merre menj, mit csinálj. Ha van egy szitu megbeszélitek, és folyamatosan értékel hogy jól cisnáltad vagy ha nem, miért nem, vagy hogy kellett volna. Esetleg ha nem vettél észre egy táblát visszavisz és megnézheted mit nem láttál...Nálunk még az is volt hogy vezetés közben soroltam a táblákat és a hozzájuk tartozó szabályokat, mikre kell figyelni.
Forgalmi vizsga: az oktató a szokásos GPS jellegű utasításokon kívül mást nem mondhat. Teljesen egyedül vezetsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!