Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A különböző kutakon tankolt...

A különböző kutakon tankolt benzinek között van minőségbeli különbség?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
van, néhol víz és homok is van benne
2010. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az osszes kut a MOL zrt-tol kapja az uzemanyagot, az mar kerdes hogy hol mit kevernek bele!!
2010. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az OMV pont nem :D
2010. dec. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem keverhetnek bele semmit mert zárt plombálható a töltőnyilás a kútkezelők nem is férnek hozzá.
2010. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is tudom. Még az egyetemen is elmondták kémiai technológia előadáson vagy 10 éve.

De az adalékoktól lehet minőségbeli, érzékelhető különbség köztük?

Én általában mindig Lukoil-os benzint tankolok, mert az a legolcsóbb. Néha Mol-ost.

Egy ismerősöm szerint az ő kocsija a Lukoil-ostól többet fogyaszt és magasabb a kéntartalma, mert elmondása szerint érzi a kén-dioxidod a kipufogógázban. Az Agip-ot ajánlottam, mert annál nem tapasztalt ilyet.

Én érzékelhető különbséget nem érzek. Ezért kérdezem.

2010. dec. 14. 19:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Én eddig csak a Lukoil esetében éreztem, hogy rosszabbul megy az autó, és 2-3 literrel is többet fogyaszt (bár lehet, hogy akkor még Jet kutak voltak ezek...). Viszont azóta már másik kocsit hajtok, ennél nem érezni a különbséget. Ami viszont feltűnt, hogy Németországban, Franciaországban kevesebbet szokott fogyasztani az autó, bizonyára ott általában jobb minőségű a benzin.
2010. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs jelentős különbség a kül. kutakon kapható benzinek között. De lehet, sajnos nekem is van rémtörténetem ezzel kapcsolatban.

Kedves édesapám tankolt a lukoilon (teletankot) és 3 km után MEGÁLLT alatta a kocsi (egy éves Fabia), de azt mondta, hogy közvetlen mellette tankoló kocsi is kb addig jutott mint ő. Haza kellett húzni! Tankot leszívták, szerencsére az autónak nem lett baja.

Tehát lehet különbség, de egy bizonyos kúton való trükközésből származhat csak. És szerintem ritkán fordul elő.

Nekem szerencsére ilyen gondom még nem volt.


De például a gázolajnál nagyon meg kell gondolni, hogy milyen minőségszintet tankolsz bele. Az olcsó, nem biztos, hogy hosszú távon is olcsó lesz. A modern dízelek különösen érzékenyek az üa. minőségére

2010. dec. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magánkúton tankolok ahol német adalék van a benzinben.

Valaki azt mondta hogy jobban megy ettől a kocsija mint a MOL-os benzintől és még 1 FT-tal olcsóbb is:D

Az én 2 ütemű robogóm nem érzi meg a különbséget. Én azért tankolok ott mert közelebb van.

2010. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!