Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van-e észrevehető minőségbeli...

Van-e észrevehető minőségbeli különbség az . Mp3 és a . Flac között?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a flac veszteségmentes, de én nem vettem észre különbséget. Szerintetek?
2011. ápr. 30. 21:48
 1/6 anonim válasza:

Mondjuk azért, mert ha jól tudom a flacot stúdiókban használják.

Nem pedig otthon egy 3500 ft-s hangfalon.

2011. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megfelelő körülmények között,megfelelő zenékkel biztosan különbséget lehet tenni.Én többnyire fejhallgatóval hallgatok könnyűzenét,sok elektronikus hangszerrel,nem hallok különbséget.

128 kb/s-os mp3-aknál azért már elégedetlen vagyok.

2011. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy észrevedd a különbséget jó minőségű lehallgató rendszer kell.

Pár ezer forintos 5.1-en nem is fogod észrevenni, de mondjuk egy high-end hifi rendszeren már inkább.

Habár ezek a különbségek is inkább komolyzenénél jönnek elő, agyonkompresszált modern zenénél kevésbé.

2011. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
különbség van. emberi füllel észrevehető különbség, főleg 256+os bitrátájú mp3-nál, átlag hangtechnikán nincs.
2011. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Attól függ, hány bitrátás mp3. pl. 256, 320 bitrátásnál emberi füllel nem igazán lehet különbséget észrevenni.


Az emberek kb. 90%-a nem vesz észre különbséget a 160 és 192-es bitrátájú mp3 között.


Az ember azonban a zenét nem csak a fülével, hanem szinte az egész testével érzékeli. Na, az mp3 levágja azt, amit nem hallunk, de valahogy mégis a zene részét képezi. Bizonyos zenemegszállottak észrevehetik a különbséget, pl. a cselló hangjában.


Én leginkább 192-es bitrátájú mp3-akat szoktam hallgatni, de én még nem vettem észre különbséget.

2011. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos én eléggé hallom a különbséget..., vagy csak érzem ahogy előttem vázolta. :)

Mondjuk egy 320-as mp3-nál kevésbé. Persze jobb cuccon hallgatok zenét.

Aztán az sem mindegy, milyen lemezről rippelték az mp3-at. Van hogy jó minőségű lemezről készült mp3 ripp jobb mint a cdda, ami gagyi kiadás.

A flac egyenértékű az eredeti minőséggel. Abba visszaalakítható.

2011. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!