Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a Hybrid autó?

Milyen a Hybrid autó?

Figyelt kérdés

Most fogom letenni a jogsit és utánna egy év múlva szeretnék venni egy autót. Sok autó tetszik, de nem tudok választani. Persze nem mindegy az ár sem. Nézegettem a Hybrid kocsikat is. Apukám autószerelő és kérdeztem Tőle is, hogy milyenek azok. Elmondta, hogy pontosan milyen. Aztán megkérdeztem Tőle, hogy melyik a jobb, a Hybrid vagy a hagyományos benzines? Azt válaszolta, hogy a Hybrid.

Tényleg kevesebbet fogyaszt, mint a hagyományos? Eddig a Toyota Prius-t néztem és a Honda Insight-t. Valaki vezette már ezeket? Ha igen milyenek?

Még azt szerettem volna megkérdezni, hogy tényleg környezetbarát kocsik? Szerintem nagyon fontos a környezetvédelem és ezért szeretnék környezetbarát autót.


2010. dec. 13. 12:19
 1/9 Saten ‫҉ válasza:
Ez egy környezetbarát hibrid autó: [link]
2010. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
túl nagy csodát ne várj ezektől a hibrid autóktól, városban biztos, hogy kevesebbet fogyaszt, de hosszabb távon észre se fogod venni kb
2010. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi :DDDD Azért nem pont ilyenre gondoltam xDDDD de jót nevettem :D
2010. dec. 13. 12:29
 4/9 A kérdező kommentje:
12:28: Nem csodát várok :) Csak érdeklődök. Azért egy autó megvásárlását átkell gondolni. Nem mindegy, hogy milyet vesz az ember. Az árak is nagyon lényegesek és az, hogy mennyit fogyaszt. :) Azért köszi a választ
2010. dec. 13. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Hybridek valóban keveset esznek főleg városban, de annyival drágábbak, hogy nem fogod behozni az árát a fogyasztáson. Még nem éri meg sajnos. De mentem Lexus GS450h hybriddel, 7liter körül evett, de 5,2 alatt volt százon:D
2010. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha itt is támogatná az állam, mint pl úgy tudom az USÁban, akkor de nagyon megérné (nekem az amerikai ismerőseim közül több úgy van vele, hogy nem szereti, de megéri), de itthon kb. lószarra mégy vele. Jó szép dolog a bolygót védeni, de nem áll mindenki úgy, hogy ezt akkor is megtegye, ha sokkal többe kerül, mintha a hagyományos utat válassza. Főleg, ha annyira nem is védi...
2010. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ami vedi a kornyezetet, es keveset fogyaszt: teljesen elektromos auto, pl. egy Tesla Roadster.
2010. dec. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont. 2012-től kb. 10-12 misiért vehetsz tesla sedant, hatótáv 480km.

Ha tényleg hosszú utakra mész, akkor egyelőre hibrid, ha nem vezetsz egyszerre 500 km-t, akkor inkább tesla. A hibrid se sokkal olcsóbb, de javítsatok ha rosszul tudom. Amúgy itt Toyotára gondolok, hogy olcsóbb, mert ha a Lexus egy árban van a Teslával, akkor inkább Tesla.

2010. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a hibrig autó egyenlőre sajnos itthon nem éri meg, nagyon nem.

pl esetemben, évi 10-15 ezer km a max, veszek egy 1.6 hdi valamit(nem szeretem a franciákat, de a hdi motorok (pl 308 peugeot)hihetetlen jók, és most a fogyasztásról van szó) eljárok vele városba 5 literrel dinamikusan, de ha nem nyomom 4,3 al is ellehet. de számoljunk 5 l el. országúton úgy hogy néha előzök is lemegy 3,9!!! re. Mondjuk átlagra akkor a 4,5litert!


EGy toyota prius átlagfogyija 4,3 liter.


10 évig hasznélok egy autót akkor az 150 ezer km.

az 100km enként 2 deci, de ne szarozzunk, legyen 100 km erenként 0,5 liter, az 1500x0,5= 750 liter*350ft=262500FT 10 év alatt egy átlag felhasználásnál ....


na és akkor google: mennyibe kerül egy prius, meg egy 308 hdi, azthiszem az árkülönbség, a fent kijött végösszegnél több mint 10 szer nagyobb.


persze ha lenne pénzem priust vennék, japán párti vagyok, de amíg iylen drágák egyszerűen nem éri meg

2010. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!