Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az a szó, hogy...

Mit jelent az a szó, hogy cicásítás?

Figyelt kérdés
Autók tuningolásával kapcsolatos szövegkörnyezetben hallottam ezt a szót. De nem tudom, hogy mi köze az autótuningnak a macskákhoz?
2009. jan. 19. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csak az egyik változatát ismerem. Az egész az egyik magyar internetes fórum "Cicás napvédők, UV-fény..." című topikjáról kapta a nevét, ahol különböző utólag felszerelhető tuningalkatrészekről folyt a csevegés - például szempillákról, küszöbtoldatokról, alufelnikről, sportkormányokról... Aztán az ezen a topikon eleinte elriasztásként ("Nézd már, olyan, mint egy karácsonyfa!"), majd később bemutatásként megjelenő autókhoz hasonló optikailag össze-vissza tuningolt autókra ragadt rá, hogy "olyan, mint a cicás topikban az XY autó", majd sorozatos rövidítések után valahogy "cicásítás" lett a vége. Bevallom, kicsit erőltetett, de én csak ezt az egy magyarázatot ismerem (rémlik valami homályos másik, ahol az autók szemből mutatott "ábrázatát" hasonlították a vadmacskáéhoz), viszont ami tény: a cicásítás a nagymértékű optikai tuningot jelenti.
2009. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így már értem. (magánvélemény: tehát az űbergiccs agyoncsecsebecsélt autók a "cicásak")
2009. jan. 20. 07:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!