Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsóhajtás mennyire használha...

Hátsóhajtás mennyire használható télen?

Figyelt kérdés

Egy hátsókerék-meghajtású autóval mennyire rizikós télen?

Gondolom téligumival városban (Bp.) nem probléma, de van egy nyaralónk a Mátrában, ahova földút vezet, amit télen hó fed. Hólánccal megoldható?


2010. dec. 7. 15:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem a legnyugisabb, de annál izgalmasabb.

Persze, hogy megoldható, apáink is így tolták.

2010. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor hólánc, sperrdiffi és a csomagtartóba rakott nehezék segíthet. Nem lehetetlen egyébként a dolog, hátsókerék-hajtással sokkal több helyen elmegy az autó, mint hinné az ember. Célszerű venni az autóhoz két lemezfelnit valami olyan gumival, amin már nem sok minta van, felhúzni rá a hóláncot és betenni a csomagtartóba. Az kellően terheli a hátulját ahhoz, hogy tudjon hajtani és egyszerűbb kereket cserélni, mint láncot szerelni. Nem mellékesen a hólánc a gumi mintázatát is ki tudja kezdeni, ami egy drága téliguminál kicsit idegőrlő lehet.
2010. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

hát bp-n gondolom sok autó megy, de ha fordulsz ki valahonnan és átmész a havaon pörögni fog mint állat

ha le van taposva a hó olyan szépen dobálja a hátulját hogy az hihetetlen...

gondolom bmw-ről vagy mercedesről van szó.

abból csak x-drive vagy 4matic jó (merdzsóból egyik se)

én inkább audi quattrot vennék vagy valmi kis rav34-et vagy lada nivát, esetleg honda cr-v

2010. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha már újabb, kipörgésgátlóval rendelkező darab, akkor semmi probléma - bár még így is csúszkálhat, csak az elektronika megfogja. Öreg, elektronika-mentes autókkal is lehet normálisan közlekedni, ahogy a második válaszoló is írta, a sperrdiffi és a nehezék segíthet. Sperr viszont csak ha van már tapasztalatod hátsókerekessel! Egy kezdő kezében veszélyes is lehet, főleg télen, akkor inkább első, vagy összkerekes...

- Egy E30, E39 tulaj :) -

2010. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Van két hobbiautóm, a gyengébbik 385 paci. Szerinted melyik végén hajtanak? :D

Napi használatra most egy BMW 325ix Touring van, de le szeretném cserélni, mert több hely kell.

Egy 523i, vagy 528i-re gondoltam, de kombiban.

Viszont ezek csak hátsóhajtással vannak.

Városban szerintem meg tudom oldani, attól félek, hogy télen a havas hegyi utakon kidobja a s*ggét és akkor itt a vége...

2010. dec. 7. 17:55
 6/20 A kérdező kommentje:
Várok további véleményeket!!!
2010. dec. 9. 14:13
 7/20 anonim ***** válasza:

Hali!

Bár nem nagyon értek a kocsikhoz mert lány vagyok, de próbálok válaszolni, még ha hiányosan is.-)

Nekem BMW 7 van hátsókerék meghajtással van, nem tapasztaltam még negatívumot, bár nemrégen vettem újonnan és sokat járok Németországba, Dániába. Sok függ hogy milyen gumikat tesz rá az ember. Lementem megnézni a téli gumiknak márka nevét ha érdekel: Dunlop SP Winter Sport 3D van rajta, de részletesen ne kérdezd. XD kivállóan tartja a kocsit az úton, de azért vigyázok. D

Előtte X5 volt de megutáltam, na nem azért mert nem vált be, azért mert túl magas egy lánynak a beszállás, nem nekem való na. -)

Bocs ha hülyeségeket írtam.-)

2010. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszi a választ.

2010. dec. 9. 17:06
 9/20 A kérdező kommentje:

Amúgy nem te voltál az a nő, aki pár héttel ezelőtt tett fel egy kérdést, hogy milyen autója legyen.

Mintha a 7-es BMW is szóba került volna...

2010. dec. 9. 17:15
 10/20 anonim ***** válasza:

ma 15:25 vagyok


Háát tettem fel kérdést BMW 7 és a Jaguárral kapcsolatban, de annak már jó pár hete, ha erre a kérdésre gondolsz akkor igen.-)

Ezek szerint akkor írhattál oda, vagy jót vagy rosszat az már mellékes. -)

2010. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!