Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsősegély vizsgát lehet venni?

Elsősegély vizsgát lehet venni?

Figyelt kérdés
Ami benne van a nyilvántartásban, és nem lehet vele lebukni.
2010. dec. 4. 20:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

Én gyökér? Menjél a pi*sába. A könyvet meg lehet tanulni, mentőt is ki lehet hívni, de nem fogok hősködni. Ha látsz egy balesetet, ott mindenki nézelődik szinte, csoda ha hívják a mentősöket.


>>>jó, de a kérdésed mégis lefizetésre irányult. pedig temagad mondtad, hogy meg lehet tanulni az anyagot ^^

leglább a lelkiismereted legyen tiszta...

2010. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"leglább a lelkiismereted legyen tiszta..."

A kérdezőnek nincs lelkiismerete.

2010. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
de példálul egy artériás vérzésnek megtanulod az elállítását, ami nem egy bonyolult dolog, és ott csak néhány perc az élet-halál kérdés, és még van jó pár dolog amit érdemes tanulni, és nem megy a hősködés kategóriába (stabil oldafektetés, lélegeztetés, stb), és egy sérült állapotának a felmérése is nagyon hasznos tud lenni mert ha hívod a mentősöket, ezeket mindjárt tudod vele közölni.
2010. dec. 5. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
23%

Azért én egy kicsit igazat adok a kérdezönek(de ez nem azt jelenti hogy vegye meg a elsösegély vizsgát!) Egyik barátom akik elsöként érkeztek oda egy balesethez az illetö még egy kicsit magánál volt de teljesen össze volt roncsolodva.Teljesen sokkolta öket a látvány! pedig mindnekinek volt jogositványa szal tanultak elsösegélyt.Nem tudtak semmit csinálni csak a mentöt hivták. A söför gerinctörést szenvedett és bele is halt:(

Tény és valo hogy nem árt az embernek ha tanul egy kis elsösegélyt mert sose tudhatja senki hogy mit hoz a holnap de sajnos a jogsinál nem a tudás átadásárol szol a dolog hanem a lehuzásrol...

Jah a kérdésre már meg majdnem elfelejtettem válaszolni:D

Természetesen lehet venni csak pénz kérdése az egy másik dolog hogy megéri-e vagy sem.

2010. dec. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp te szenvednél balesetet, és eszméleted nem vesztetted volna el, csak egy k*rvanagy vágás van a karodon pl. és az épp odaérkező személy így szolna:"Bocsánat uram, inkább nem segíthetek nem szeretném ha leültetnének, és nem is tudnék mert a vizsgát lefizettem" akkor te mit szolnál hozzá??
2010. dec. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja de persze hívná a mentőket az autópályára, amíg kiérnek 10perc addigra simán elvérzel... Egyébként az elsősegély nyújtás elmulasztásáért is leültetnek úgyhogy annyira édesmindegy... ígyis-úgyis leültetnek :P
2010. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%

Nagyonbuta kérdező:

Még az oktatók is tudják, hogy ha odaérsz a balesetre, csak nézelődsz vagy beszarsz. Nem ezzel kell itt mentegetőzni. Mert itt az a lényeg,hogy legyen egy kis alapfogalmad erről az egészről. Mellesleg biosz órán is jól jön(tapasztalat).

Amúgy az oktatáson nem csak azt tanítják, hogy hogy rakd stabil oldalfekvésbe szegény srácot, hanem egyéb otthon is előforduló dolgot (hogy kösd föl az eltört kezet, hogy köpesd vissza a félrenyelt falatot a fuldokló emberből. Elképzelem, ahogy a gyereket megfullad mert nem vágta el a tojást, erre te meg állsz mint f*sz a melegvízben hogy most mi van. ÉS ebbe az a vicc, hogy csomó ilyennek van jogsija, mint te. SZÉGYEN!

2010. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:


Egy szóval nem említettem, hogy nem járok tanfolyamra, és nem akarok vizsgázni eü-ből. Abban teljesen igazatok van, hogy célszerű, és hasznos dolog az elsősegély. Megvenni nem fogom, inkább megcsinálom normálisan.

2010. dec. 5. 14:17
 19/21 anonim ***** válasza:

"Ha odaérkezel egy baleset színhelyére, kíváncsi leszek arra amit majd művelni fogsz. Rosszul emeled meg a fejét, egyből ott a baj, majd le is ÜLTETNEK. Gratulálok!"


Magyarországon még senkit se ültettek le azért mert egy baleset helyszínén segített, de szerinted segítség elmulasztásáért mennyit kapsz?

2010. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: Én tudom, segítség elmulasztásáért kapod (többek közt) az egyik legtöbb pontot azaz 9-et.
2010. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!