Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a motortisztító...

Mit gondoltok a motortisztító adalékokról?

Figyelt kérdés

[link]


Megéri használni, megvenni?

Tényleg észrevehető lesz a fogyasztás?

20 éves fiesta és tuti h 1x sem raktak bele ilyen adalékot.


2010. dec. 3. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom igazán... nem tűnnek drágának, egy próbát megér.
2010. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
használnak feloldják az eldugult olajjáratkat én rendszeresen használom. De nálad lehet merész dolog lenne beleönteni elég sok olajsár lehet bene már mégén még lehet hogy egy ilyen motor tisztitó csinálna dugulást elsőre inkább sűrűbb olajcsere kéne egy hígabb olajal tisztítani aztán próbálkozni motormosóval finoman
2010. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez nem tartós használatra való,hanem ha beleöntöd akkor kb.tiz km.vagy 15perc intenziv motorhasználat után azonnal leengeded az olajat a föloldott szennyeződéssel együtt.

Hosszabb időre ne hagyd rajt mert a bejáratáskor kialakult és hengerfalra ráégett olajfilmet is leoldja.

Mikor ez benn van az olajban kétharmad fordulatig pörgetheted de tovább nem ajánlott.

A fogyasztáscsökkenésről eltérők a tapasztalatok.Ne várj tőle csodát.Viszont hasznos néha kitisztitani vele az olajjáratokat,főleg a korom lerakódása miatt.

2010. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömék ugyan ebben a tudatban vettek injektor tisztító folyadékot,amit a rajta feltüntetett utasítás szerint adagoltak a tankba. rövid használat után beállt az injektor. Bontóból szereztek másikat,mert a gyári árától majdnem behasaltak. (Fiat Tipo) Egyébként a normál tiszta benzinnek alapból van tisztító hatása,nem értem miért kell ilyen löttyöket locsolni a tankba.
2010. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:

Nem leugatni akarlak,de nem egyről beszélünk!Az benzinadalék amire Te gondolsz,amit a kérdező belinkelt az pedig az olajba megy olajcsere esetén az olajjáratok tisztitására.Bocsi hogy kijavitottalak-csak a félreértések elkerülése végett irtam.

2010. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ok. Elértettem a kérdést,de viszont ha már ilyen adalékokon kell gondolkodni,akkor az már régen rossz. Ha minden esetben időben cserélik egy autó motorjában az olajat úgy 10-15000-ként (pláne egy 20éves autónál illő betartani) középkategóriás olajjal,akkor nincsen olajsár;iszap stb. Egy elkoszolódott motorú 20éves autónál ez már annyi mint a 90éves nagymaminak a gyorsító tabletta. :) Inkább szánj egy picivel többet minőségi olajra amit az autód sem fog megbánni és nem kell ilyen csodalöttyöket locsolni a motorba.
2010. dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nem csodalötty mert csak annyit csinál hogy fölhigitja az olajat és a besürüsödött kátrányiszapot.Néha jó tenni bele,mondjuk úgy minden 5-ik olajcserénél,független az autó életkorától.Olyasvalamihez tudnám a hatását hasonlitani mint a mosogatószerét edénymosogatásnál.
2010. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tegnap 16:25

olajsár akkor is képződik ha rendszeresen minőségi olajjal töltöd tele a motort... teljesen független attól, mivel akárhogy is nézzük súrlódó alkatrészekből apró fém darabkák leválnak, kartergáz egy része is retkes olajsár, szóval igazából megér egy próbát ez az adalék.

2010. dec. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ne használj sokat! Én tudok egy régi GSX-t amiben szétégtek a szelepek a sok adalék miatt.
2010. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 napviktor válasza:

Sziasztok! Nem mindegy, hogy melyik. Én évek óta használok különböző területeken is (szívó, egr, koromtalanítás) benzines és dízel autómba is. Én BG Tech termékeket használok, nagyon jók, innen szoktam venni: [link]


Van amit nem lehet elhozni, mert jövedéki adós, ekkor csak ők tölthetik be a szervizbe. Illetve vannak olyan anyagok, amik csak gép kezeléshez használhatók. Azok nagyobb hatásfokkal bírnak, 1-2 óra alatt "lefolyik" azt kész.

2014. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!