Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet ellenőrizni a...

Hogy lehet ellenőrizni a hűtővízet hogy nehogy elfaggyon nekem?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy benzinkúton tudják ellenőrizni a fagyállóképességét.. igaz ez ? Hogy ellenőrzik vagy mibe kerül mindenhol megtudják nézni?
2010. dec. 2. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen benzinkúton megtudják nézni. Elvileg ingyenes, de illik adni pár száz ft-ot vagy valami.Esetleg lehet venni fagyállómérőt, bár ahoz tudni kellene h milyen fagyálló van benne. (mtroba láttam 2hete 300 és 500 ft-ért)
2010. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ingyen megnézik,bármelyik kúton.Adsz a kutasnak vagy 200-500 ft-ot.Bár van ahol letagadják, hogy van fokolójuk,mert lusta a kútkezelő.
2010. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nehogy adj 500 ft-ot egy 1 perces munkárt. Gondolom te se 30000-es órabérért dolgozol. Így is túl sokat keresnek a kutasok.
2010. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Inkább adok 500 forintot, mint tönkre menjen a motor a fagytól!

Nevetséges.-)

2010. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

egy kicsi hűtővizet beleszívod cső segítségével egy kis pixisbe, azt berakod a mélyhűtőbe, és kiderül.

ha megfagy akkor totál rossz.

ha kásásodik akkor még mínusz egykét fokot kibír.

ha teljesen folyékony marad akkor jó.

2010. dec. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja és a kiegyenlítőtartályból veszed a mintát :D
2010. dec. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Benzinkúton méresd be és ha nem jó, állítsátok be legalább -25°fok-ra. Az olcsó fagyállómérők semmire sem jók, azokért pénzt ne agyj. Egy profi mérőeszköz legalább 15000Ft, tehát egy autó esetében nem éri megvenni.
2010. dec. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább 500 Ft a kutasnak( nekem :D) mint megvenni 15-20 ezerért.
2010. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minimum kétévente illik cserélni,már az egyéb darabos szennyeződések miatt is.Nem a világ 4 lityi fagyálló és akkor magadnak olyanra lövöd be amilyenre akarod.Mérték be nekem minusz 20fokosra a kúton és már 10-nél elkezdett kásásodni.

Aki a fagyállón,gumikon,fékeken spórol az nem jól spórol,mert ami bejön a vámon az elmehet a réven!!

2010. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!