Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincsen téli gumi. Büntetnek?

Nincsen téli gumi. Büntetnek?

Figyelt kérdés
Megbüntethet a rendőr, hogy most nyári gumival közlekedem?
2010. nov. 28. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Itthon nem kötelező a téli gumiabroncs használata.
2010. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem büntetnek érte, viszont a saját (és mások) testi épsége érdekében érdemes téli gumit használni.
2010. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem meg tökmindegy.Télen ugyan úgy csúszik a téli gumi is,mint a nyári.Én hóban is nyárival járok,mert sok különbséget nem érzek.Max elindulni könnyebb egy kicsit a télivel,de aztán gyorsan telerakódnak a bordák.

Annyit nem javít az úttartáson mint amennyibe kerül.Még mindig olcsóbb,és szerintem a legbiztonságosabb,ha az ember keres egy parkolót,vagy egy forgalom mentes utat és gyakorol-gyakorol-gyakorol.


Egyébként apáink idejében is csak egyfajta gumi volt,meg nem volt kipörgésgátló meg egyéb fa*zom a kocsikban.Még se rinyált senki,homokzsák a csomagtartóba,meg körültekintő vezetés oszt kész.


egy rallis

2010. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

utolsó

honnan szedted össze ezt a sok baromságot!!!!


Egyáltalán nem mindegy hogy télen milyen gumi van az autónkon!Én életemben most vezettem először hóban téli gumival és öröm volt vele közlekedni.A dombon gond nélkül felment míg az utánam jövő szépen elakadt meg nem tudott feljönni azért mert nyári gumi volt rajta.(pedig még nem volt igazán nagy hó)

"telerakódnak a bordák" :D igen ám de más anyagból van a téli gumi mint a nyári de neked ezt tudni kéne.A nyári is tele megy hóval ráadásul megkeményedik és már egy 10 cm hóban is csúszkálsz össze vissza míg a télivel hiába megy tele simábban veszed az akadályokat!


"apáink idejében is csak egyfajta gumi volt,meg nem volt kipörgésgátló meg egyéb fa*zom a kocsikban.Még se rinyált senki"


ez igaz de akkor sokkal kevesebb kocsi volt mint ma így kevesebb közúti baleset volt mint most!


Úgyhogy szerintem érdemes lecseréltetni mert nem csak a kocsid épségét hanem az életedet is megmentheted azzal ha téli gumi van a kocsidon /az se baj ha olcsó csak legyen!)

2010. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lodarazs ***** válasza:
27%
Ha balesetet okozol télen nyári gumival, akkor indíthatnak ellened eljárást több váddal is. Közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény, közúti veszélyeztetés stb.. Hozzáteszem jogosan. Ha valakinek nincs pénze téli gumira az ne járjon autóval.
2010. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 13:32


Igaza van a válaszolónak! De ma már ez nem működik, sok az autó sok a baleset.

Jobb ma egy téligumi, mint holnap egy roncstelepen lenni!D

2010. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

"Ha balesetet okozol télen nyári gumival, akkor indíthatnak ellened eljárást több váddal is. Közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény, közúti veszélyeztetés stb."


Tömény hülyeség.

2010. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szóval...


Én egy kisteherautóval járok, amin sose volt téli gumi, mert a főnök (a tulaj) nem vesz rá.


Másra is sajnálja a pénzt, nemhogy erre.


De már hat telet túléltem vele gond nélkül.

2010. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 19:39


Ezek szerint akkor csak MO-on belül jársz?

Mert ha külföldre mégy, megszívatnak vele.-)

2010. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

én egy deka különbséget nem vettem észre hóban a téli és a nyári gumi közt

a bordák ugyanúgy telemennek hóval, úgyanúgy belefagy és ugyanúgy merev lessz tőle a gumi, és aki tud vezetni az egy 10.000 ft-os nyári gumival is tud vezetni, aki meg nem az az 50.000ft-os nokian gumival is elszáll.


amikor még nincs hó csak rohadt hideg akkor lehetett érezni hogy a téli gumival nem dobálta annyira az autót

2010. nov. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!