Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 0 fok alatt 1.4 benzines...

Protein5800 kérdése:

0 fok alatt 1.4 benzines thalia miért indúl nehezen?

Figyelt kérdés
Van egy 1.4 16v (2001) thaliam. 0 fok környékén és ez alatt nem indul. Gyújtás után indítom, hallom, h elkapja a motor és ügye elengedem a kulcsot, és leáll a motor. Szerintetek mi lehet a baj?
2010. nov. 26. 15:22
 1/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Milyen olaj van benne? Márka, viszkozitás?
2010. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez nem feltétlen a hidegel függ össze. lehet a gyújtásnál probláma vagy nem kap benzint vagy a gyújtáskapcsoló bár az nem valószínű valami elektromos probléma vidd szerelőhöz majd az kideríti.

Ha csak most hirtelen a hideg beköszöntével jött ez elő esetleg kipróbálhatod minden csatlakozót szedj szét fujd be wd-40 nel talán rendbe hozza

2010. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy nincs megfelelő rendszer nyomás. Nálunk is ez van , amikor a '99-es Ford Focus fele-fele arányban tankoljuk etanollal és benzinnel. A hideget nem nagyon szereti, de másodszorra el szokott indulni. Bár télen azért inkább benzinnel megy.
2010. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem tom hírtelen milyen márkájú olaj van benne, de az biztos, h nem gagyi (majd megkeresem a flakont) nemrég volt cserélve, fél éve. 5w40

az biztos, h hidegben csinálja csak. tavaly tél vége fele amikor még hidegebb volt akkor kezdődtek ezek a tünetek utána jött a jobb idő akkor minden fasza lett. Most reggelente megint hideg van és ismét csinálja.

voltam szerelőnél más ok miatt, megkérdeztem tőle is. mondta kétszer adjam rá a gyújtást és utána indítsam. nem segített.

2010. nov. 26. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ezen nem lepődök meg mert a Thaliakról azt hallottam hogy nem megbízható kocsik.


A mi benzinesünk mínusz 10 fokban is könnyebén indul és az nem most volt 9 éves.

2010. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
elektromos gond is lehet, de több mint valószínű gyerta vagy adagolás. Nem nagy költség egy rend új gyertya, próbáld meg.
2010. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Én azért nem látom olyan vészesnek a helyzetet. Ha elkapja motor, akkor próbálj meg egy kis gázt adni, hátha. És akkor probléma megoldva.
2010. nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A probléma megoldódott.

Volt benne egy lopásgátló ami megadta magát, kiiktattam, és lám bármilyen hideg is legyen az autóm elsőre beindul.

Köszi a segítséget.

(azért is gyanakodtam a lopásgátlóra mert amikor a riasztót szereltettem az autóba ott mondták h szarul volt/van bekötve) Nem ajánlom senkinek a 20. kerületbe az alkotmány u. -i elektromos szerelőt. Amúgy se volt szimpatikus, de ezek után....

2010. dec. 1. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!